Side 1 av 1

Lurer på om jeg skal vurdere å kanskje selge bilen min...

Legg innLagt inn:21 mar 2006 19:37
av janeriklarsen
Har en svart MR2 mk3 turbo. Har lurt de siste dagene på om jeg skal selge den, men er ikke sikker. Bilen har gått 45000, men fikk motoren byttet PÅ GARANTIEN hos Toyota så den har ikke gått mer enn 3-4000. Er den eneste i landet med turbo. Yter 200 hk og 250 nm. 0-100 på 6 sek og toppfart 240 km/t. Bilen er senket og understellet er betraktelig stivet. Har også byttet ut høytalerne, spilleren og koblet til forsterker. Gult skinninteriør og detaljer. 17" sommerhjul med gateslicks og 15" vinterhjul. Bilen er ikke vinterkjørt, men er understellsbehandlet. Bilen ble testet av Gatebil Magazine noen måneder tilbake (februar utgaven) og gjorde det veldig bra.

Hva tror dere jeg kunne fått for den hvis jeg bestemmer meg for å selge???

Legg innLagt inn:21 mar 2006 22:46
av Mr2 Mk2
kan vel også nevne artikkelen i gatebil,for det er vel den... :)

Legg innLagt inn:21 mar 2006 22:59
av janeriklarsen
Jostein skrev:kan vel også nevne artikkelen i gatebil,for det er vel den... :)
Gjorde vel det... :D

Ingen som kan hjelpe med pris?

Legg innLagt inn:22 mar 2006 12:29
av jan-erik
janeriklarsen skrev:
Jostein skrev:kan vel også nevne artikkelen i gatebil,for det er vel den... :)
Gjorde vel det... :D

Ingen som kan hjelpe med pris?
Først av alt må jeg si at det er synd du vurderer å selge bilen din. Å anslå en pris er ekstremt vanskelig, da man er veldig avhengig av å finne den ene som er villig til og betale for alt det ekstra man har påkostet bilen. Vil tippe at uten turbo kit'et ville den ligge på ca. 200.000,- Med turbokit får du kanskje 20-30.000,- til. Mulig jeg er helt på viddene, men av erfaring etter å ha prøvd og solgt min MR2 i fjor fullt stylet, vet jeg at du ikke får igjen så mye mer enn hva markedsprisen på en standard bil ligger på. Turbo kitet jeg har bestilt til min vet jeg er et stort tapsprosjekt, og vil kanskje i bestefall få igjen 1/3 av det bruker på det om jeg selger i løpet av et år.

Hvis du skal selge vil jeg bare anbefale noen her å kjøpe den. Den lille strekningen jeg prøvde bilen var nok til få smilet til å gå fra øre til øre. I tillegg er dette en bil som er meget potent når det gjelder kjøreegenskaper, noe som ble vist til det fulle i nevnte Gatebil artikkel.