Side 1 av 1

Start problemer!

Legg innLagt inn:03 apr 2006 11:54
av vågen
har en celica gti 91 mod! 3s-ge med 2 år gammelt batteri!
har vært litt plaget de siste månedene med att den ikke vil starte til tider!
tok ut starteren for to uker siden å smurte den opp, fungerte topp i 2uker men er blitt litt vrang igjen,det så egentli ikke ut som det var noe defekt på starteren når jeg smurte den opp! det som sjer er rett og slett att den ikke greier å slå inn! den bare snurrer,det tikker bare!
noen som har erfaringer?

Legg innLagt inn:03 apr 2006 12:45
av ErikG
Er det batteriet som har lav spenning da? Kan jo være noe som kondens eller noe.

Legg innLagt inn:03 apr 2006 13:09
av vågen
veldig rart egentli! har vurdert å prøve med et nytt eller bedre batteri, kan jo være att det ikke leverer nåkk, spesiellt nå på vinteren også!
bilen har jo gått 150000, kansje en byttestarter kunne vært en investering!

Legg innLagt inn:03 apr 2006 13:18
av ErikG
Ville først målt batteriet om det var noe spenning der. Et multimeter er en god investering!! Ville også tatt en belastningstest av batteriet.

Legg innLagt inn:03 apr 2006 15:14
av sleeper
er et standard problem på de motorene der! (har hatt det selv og vet om mange fler som har hatt det selv!)

problemet er som regel de små kobberkontaktene i starteren som er ferdige! koster 20 kr på toyota men er litt knot og bytte! prøv og bytt de, kan hede det holder! :D

Legg innLagt inn:03 apr 2006 15:28
av grimfer
Jeg har det samme problemet med min 3sgte.

Jeg skal etter tips fra mer kyndige mekkere enn meg bytte solenoid-kontakten. Men det er jo litt plunder da.

Legg innLagt inn:03 apr 2006 15:33
av sleeper
grimfer skrev:Jeg har det samme problemet med min 3sgte.

Jeg skal etter tips fra mer kyndige mekkere enn meg bytte solenoid-kontakten. Men det er jo litt plunder da.
ja, det er de kontaktene jeg skrev om over... er 2 kobberplater som er knekt 90grader! veldig lett og bytte når du først får knota ut den startern

Legg innLagt inn:04 apr 2006 09:16
av vågen
tusen takk boys..!
har tatt ut starteren før, gikk egentli ganske greit,
snakker om ti minutters jobb! jeg skal prøve å bytte de
nevnte kontaktene så legger jeg inn en tilbakemelding når jeg vet om det var årsaken..! takker!

Legg innLagt inn:05 apr 2006 18:06
av daniel
e det i innslaget de kontaktene ligger?? har samme problemet på min.. det vare klikker i starteren..

Legg innLagt inn:05 apr 2006 20:29
av sleeper
ja, det er i innsalget ja... du ser det med en gang du åpner den...(kjøp kontaktene først så du vet hvordan de ser ut!)

Legg innLagt inn:07 apr 2006 16:27
av daniel
okei.. får ta meg en tur på jeger neste uke då.. jevlig plagsomt i fergekøer, og så vil plutselig ikkje bilen starte.. :roll: