Side 1 av 1

Snart klar for sommeren

Legg innLagt inn:30 mai 2006 19:25
av WRC
Da er bilen snart klar for sommeren.
Bilen er godkjent og skilter kommer snart.
Skal ta bedre bilder senere, men tok dette igår da jeg var å luftet den litt. 8)

Legg innLagt inn:30 mai 2006 19:34
av tore 95 tt euro spec
nice car 8) ... :) gleder med til jeg får skilter på min oxo :) gikk det greit el??

Legg innLagt inn:30 mai 2006 19:50
av WRC
Nei har vært noe frem og tilbake.
Har tatt inn noen biler fra england, og godkjent dem via untaksregler.
Dett gikk greit helt frem til april, da det gjorde om på regelverke, som gjør det vanskeligere å skilte på disse bilene. Fikk heldig vis igjennom de to siste bilene som ikke hadde blitt godkjent, pga at bilene var importert inn i landet i 2005.(før reglene ble forandret)
Det virker som om veidirektoratet ikke vil ha så mange "spesielle" biler på veiene.

Legg innLagt inn:30 mai 2006 20:34
av CelicaTurbo
utav nysgjerrighet, er det da SVA-registrerte biler i England som er vanskeligere å få registrert på unntaksregelen, eller har de gjort mer dramatiske forandringer på regelen enn som så?

Legg innLagt inn:30 mai 2006 21:22
av @lpher
Nice....har du bilder av interiøret også? :)

Legg innLagt inn:30 mai 2006 21:42
av WRC
CelicaTurbo skrev:utav nysgjerrighet, er det da SVA-registrerte biler i England som er vanskeligere å få registrert på unntaksregelen, eller har de gjort mer dramatiske forandringer på regelen enn som så?
Det som må gjøres fra nå av, er at man må legge frem dokumentasjon fra det engelske biltilsynet, som sier at bilen er registrert i england etter normale eu regler og ikke noen form for untaksregler.
Dette blir litt vanskelig, da biler som er over 10år og som importeres inn i UK,(fra japan) trenger kun en MOT(eu) test for å registreres, slik jeg har forstått det.
Og det jeg tror de i norge vil, er at bilene skal tilfredstille alle krav som gjelder for generell import, dvs at de egentlig må godkjennes ved hjelp av typegodkjenningspapirer.

Legg innLagt inn:30 mai 2006 21:47
av WRC
@lpher skrev:Nice....har du bilder av interiøret også? :)
Ikke enda, men skal få tatt en skikkelig bildeserie, når jeg har fått flidd den litt bedre opp.
litt spec: t88,hks fcon,corbeau stoler,cusco bur, trd instrument, tein coilovers,seibon carbon deler,+++

Legg innLagt inn:31 mai 2006 00:24
av azt
gratulerer med skilter :mrgreen:

håper jeg får blitt med i den "klubben" selv snart.. veit om de nye reglene påvirker japsebilene som ikke har vært registrert i england i stor grad og?

Legg innLagt inn:31 mai 2006 02:06
av tommis
Du har skrudd mye i det siste ser jeg :D Fungerer bilen greit nå eller?

Legg innLagt inn:31 mai 2006 08:25
av CelicaTurbo
WRC skrev:
CelicaTurbo skrev:utav nysgjerrighet, er det da SVA-registrerte biler i England som er vanskeligere å få registrert på unntaksregelen, eller har de gjort mer dramatiske forandringer på regelen enn som så?
Det som må gjøres fra nå av, er at man må legge frem dokumentasjon fra det engelske biltilsynet, som sier at bilen er registrert i england etter normale eu regler og ikke noen form for untaksregler.
Dette blir litt vanskelig, da biler som er over 10år og som importeres inn i UK,(fra japan) trenger kun en MOT(eu) test for å registreres, slik jeg har forstått det.
Og det jeg tror de i norge vil, er at bilene skal tilfredstille alle krav som gjelder for generell import, dvs at de egentlig må godkjennes ved hjelp av typegodkjenningspapirer.
Ok, takker for svar! Men, om Supra også ble solgt som nybil på vanlig vis i England så er det vel fremdeles mulig å finne en slik bil? Jeg vet egentlig ikke om Supra ble solgt ny i England eller om alle i realiteten er importert fra Japan i ettertid.

Legg innLagt inn:31 mai 2006 10:46
av @lpher
CelicaTurbo skrev: Ok, takker for svar! Men, om Supra også ble solgt som nybil på vanlig vis i England så er det vel fremdeles mulig å finne en slik bil? Jeg vet egentlig ikke om Supra ble solgt ny i England eller om alle i realiteten er importert fra Japan i ettertid.
Joda, det ble solgt mkIV Supra som nybiler i england... Jeg regner faktisk med at det var dær den solgte "best" etter usa og tyskland :)

Spesifikasjonsmessig så er den bortimot identisk med eurospec...rent bortsett fra at de er RHD og våre er LHD da :) Engelskmennene insiterte også på at de måtte ha lyktespylere!!! :D Også kalt horn av engelskmennene! :D

UK-spec, som engelskmennene kaller sin RHD Eurospec, er derfor selvfølgelig å få tak i...men de ligger noe høyere i pris enn JDM'ene...mye pga at uk-spec er som regel mye bedre utstyrt...de er sjeldnere og også fordi forsikringselskapene enten nekter å forsikre JDM's eller tar latterlig høye priser for å forsikre dem...

En annen ting er at targa'en faktisk er veldig sjelden...og derfor mer ettertraktet enn hardtop! :D

Legg innLagt inn:31 mai 2006 11:21
av WRC
Ja vil tro at det blir litt enklere om man tar inn en som er solgt ny i UK.
Mulig vognkortet er mer utfylt på disse. jspec bilene har iallfall kun info på merke, farge, motorvolum egentlig, ingen vekter,effekt eller noe slikt.

Legg innLagt inn:01 jun 2006 14:08
av WRC
tommis skrev:Du har skrudd mye i det siste ser jeg :D Fungerer bilen greit nå eller?
Har noe fusking når turtallet når 5600-5800rpm, hadde dette også ifjor høst når jeg hentet bilen og kom hjem. trodde dette var pluggene, men det var det ikke. får skjekke coilene da tenker jeg. får forske litt mer på det når jeg får skiltene mine neste uke.