Shell lanserer 99 oktan V-Power
Legg innLagt inn:15 aug 2006 19:01
Toyota Sportscar - Owners Group Norway
http://www.ts-ogn.no/phpBB3/
sleeper skrev:hm.. endelig litt fokus på kvaliteten på bensinen... er nok ikke noen helt sinnsykt forskjell på denne bensinen, men litt er det! og det gjør kansje at det blir litt konkuranse om og ha den beste bensinen..e85 bio-ethanol er meget spennende ja! Kan få mer effekt men høyere forbruk. Men er det ikke bare EN stasjon i norge som har e85 da? En i asker som jeg har hørt?..![]()
![]()
men for meg så kommer det ikke til og ha så mye og si i fremtiden da jeg kommer til og kjøre e85 bensin fra neste sesong uansett..
Magne skrev:Foreløbig er det nok det ja, men slik jeg har forstått det skal flere stasjoner fa det i 2007.sleeper skrev:hm.. endelig litt fokus på kvaliteten på bensinen... er nok ikke noen helt sinnsykt forskjell på denne bensinen, men litt er det! og det gjør kansje at det blir litt konkuranse om og ha den beste bensinen..e85 bio-ethanol er meget spennende ja! Kan få mer effekt men høyere forbruk. Men er det ikke bare EN stasjon i norge som har e85 da? En i asker som jeg har hørt?..![]()
![]()
men for meg så kommer det ikke til og ha så mye og si i fremtiden da jeg kommer til og kjøre e85 bensin fra neste sesong uansett..
defred skrev:Bensinstasjon bensin kan man alldri stole helt på! Tror det er masse markedsføring. Har heller stor tro på E85, garantert effekt økning. Men for alle som ikke kan vente, er det bare og dra og handle bensin hos Kollevold eller Gundersen, den virker! Koster mye, men akk så gøy!Hvor høy octan er det i den da?
defred skrev:Bensinstasjon bensin kan man alldri stole helt på! Tror det er masse markedsføring. Har heller stor tro på E85, garantert effekt økning. Men for alle som ikke kan vente, er det bare og dra og handle bensin hos Kollevold eller Gundersen, den virker! Koster mye, men akk så gøy!at du ikke kan stole på bensinen fra stasjonen kan jeg skrive under på... har måttet justere tenninga på bilen min for og ungå tenningsbank på noen bensinstasjoner, mens det funker fint på andre.. (opp til 3 grader!)
Andy_Celica skrev:E85 har et oktantall på 105.defred skrev:Bensinstasjon bensin kan man alldri stole helt på! Tror det er masse markedsføring. Har heller stor tro på E85, garantert effekt økning. Men for alle som ikke kan vente, er det bare og dra og handle bensin hos Kollevold eller Gundersen, den virker! Koster mye, men akk så gøy!Hvor høy octan er det i den da?
Andy_Celica skrev:Jeg synes det er bra at de lansere 99 octan, endelig har de skjønt at ikke alle biler kan gå på vann (95 octan) Men hadde vært fint om de egentlig kunne vippa på 100 tallet, men hvor sikre kan vi være på at det er 99 og ikke 98 da? at det ikke er bare noe de sier for å trekke folk til shell?Du har jo vanlig 98 da... det er noe jeg ville valgt fremfor 99 v-power..
maxgets skrev:hvis du har en litt mer utfyllende forklaring så hadde jeg satt veldig pris på og lese den... (er bare nyskjerrig!)Andy_Celica skrev:Jeg synes det er bra at de lansere 99 octan, endelig har de skjønt at ikke alle biler kan gå på vann (95 octan) Men hadde vært fint om de egentlig kunne vippa på 100 tallet, men hvor sikre kan vi være på at det er 99 og ikke 98 da? at det ikke er bare noe de sier for å trekke folk til shell?Du har jo vanlig 98 da... det er noe jeg ville valgt fremfor 99 v-power..
V-power har noen tilsettningstoffer som det var oppe en diskusjon om tidligere.. da hadde visst noen fått problemer etter å ha brukt v-power...
Uansett så ville jeg brukt vanlig 98 fordi det er uklart hva som er tilsatt/ikke tillsatt