Side 1 av 2

Nye tåkelys på plass

Legg innLagt inn:15 mar 2007 23:47
av Geir
Hvis det er noen der ute som lurer på hvordan det blir med klare tåkelys bak, så ser dere det nedenfor. Jeg syntes det ser bedre ut enn med de røde, og til 350,- inkl frakt var ikke prisen så ille heller :)

Og nei, jeg har ikke photoshop, og derfor tar jeg skilta i Paint, haha.

Det neste på agendaen er mørke front- og baklykter, som jeg tror blir bra. Er litt gira på å unngå at det blir for lyst bak der.

Legg innLagt inn:16 mar 2007 16:49
av lexusmann
Det der var jo kanonbra!!! :D
Hvor fikk du tak i dem??

Legg innLagt inn:16 mar 2007 20:57
av Geir
Takk :)

Jeg kjøpte dem via eBay, av et firma som heter xrteam.

http://www.xrteam.com

Legg innLagt inn:18 mar 2007 18:37
av Syns
Ble veldig bra det der! Har gått med planer om å gjøre det samme en stund, så det var perfekt å få se bilder :D

Legg innLagt inn:18 mar 2007 22:31
av galx
Ser meget bra ut ja. De hvite lysene kledde fargen på IS'n din.
Har mørk grønn farge på min, slik at jeg er usikker på om min ville ha kledd hvite lys i stedet for røde orginale. Får se når jeg har fått mørkere baklykter. Liker ikke den "crommen" innenfor lykteglassene :? ..men ting tar tid..

Legg innLagt inn:19 mar 2007 17:49
av jsun
galx skrev:Ser meget bra ut ja. De hvite lysene kledde fargen på IS'n din.
Har mørk grønn farge på min, slik at jeg er usikker på om min ville ha kledd hvite lys i stedet for røde orginale. Får se når jeg har fått mørkere baklykter. Liker ikke den "crommen" innenfor lykteglassene :? ..men ting tar tid..
Lite tips om du tør ...
Kjøp original lakken til bilen din på spray, og spray ett dekkende lag på glasset (etter å ha renset det selvfølgelig), og deretter 2-3 lag klarlakk.
Om du legger første lag bra, så vil lysene fungere som normalt, men se ut som en del av bilen når de ikke er i bruk. (Gjorde det på min T23)

Forresten.... dette er det eneste jeg IKKE liker med "IS" ... hvorfor skal den ha 2 store "Koreanske" røde hull på bakluka :?

Legg innLagt inn:19 mar 2007 20:19
av csstian
Du får også kjøpt lyktedeksel om du ikke liker den cromen som er i baklyktene.

http://www.streetdesign.no/?go=produkt&id=2886

Legg innLagt inn:20 mar 2007 14:28
av galx
Takk for tipsene folkens :)
Tenkte litt på å ta opp baklyktene og lakkere selve pyntecrommen i en litt mørk/sort halvblank farge. Samme har jeg tenkt med hovedlyktene.
Det kan jo like godt hende jeg bare har dem slik dem er..kjenner jeg meg selv rett.
Når det gjelder "2 store koreanske røde hull på bakluka" :lol: , er jeg litt enig.. Men slik er nå bare Lexus IS.
Legger ut bilder om jeg kommer til å modde lyktene.

...

Legg innLagt inn:20 mar 2007 15:13
av jsun
Slik ble nå mine på MK7'n.

(Ser litt matt ut på venstre side, men det er bare vinkelen på lyset, siden glasset er flatt, og fangeren ikke)

Legg innLagt inn:20 mar 2007 15:47
av galx
Jepp, ser bra ut det der. Forstår hva du mener ja.

Legg innLagt inn:20 mar 2007 18:15
av Varnes
Har tenkt å åpne baklyktene mine å lakke di mørk inni, får kanskje tid til helga. Da kan jeg ta noen bilder, så får du se hvordan det blir :) Har fukt i den ene, så fant ut at kan liksågodt eksperimenter på disse, blir det ikke bra, kjøper jeg de orig. mørke :)

lys lex

Legg innLagt inn:20 mar 2007 19:53
av bilbyttern
hva med disse her da?

lys lex

Legg innLagt inn:20 mar 2007 19:58
av bilbyttern
eller disse?

Legg innLagt inn:20 mar 2007 22:02
av Matsern
Hvor får man kjøpt angel eyes? De var jo nesten fete.

Legg innLagt inn:20 mar 2007 22:34
av galx
Rått...men...!

Angeleyes = B M W :roll: