Side 1 av 1

Vibrasjoner i ratt over 90km/t

Legg innLagt inn:22 jun 2007 08:40
av Gt-4-Ever
hva bør jeg sjekke? Har nettopp byttet demperne foran og balansert hjulene pånytt...hjalp ikke. Demperne var nesten gåen uansett så de måtte byttes. Vil ha bort vibreringen. Kjører med 18"x8" 225,35 profil på dekkene. Får også en slags lyd fra rundt venstre forhjul når jeg kjører i humper (av og til). Trodde det var dekket som tok i hjulbuen, men det er ikke det. Hva kan dette være?

Legg innLagt inn:22 jun 2007 09:08
av csstian
Sjekk slakk i hjullager og styrestag/kuler og lenkarmer /stabstagforinger.Men ville ha balansert hjulene en gang til,for vibrasjonene vil jeg tro kommer fra di.Er litt viktig at loddene kommer på rett plass på felgene.Tror ikke det holder med bare på midten.Ville hatt på innerkant og så langt ut som mulig på felgen

Legg innLagt inn:22 jun 2007 11:59
av peterK
Altså, hvis vibrasjonene oppstår ved 90km\t, og ikke ellers, så tror jeg avbalanseringen er gjort rett :) Hvordan er det når du bremser ved høy/lav fart?

Legg innLagt inn:22 jun 2007 12:29
av larsst185
Man trenger ikke å ha vibrasjon hele tiden når man har ubalanse.Faktisk skjer det nesten alltid at vibrasjonen kommer og går i visse hastigheter ved ubalanse i hjulene.

Legg innLagt inn:22 jun 2007 13:26
av Gt-4-Ever
kommer som regel fra 90km/t og oppover.

Legg innLagt inn:22 jun 2007 13:38
av Larsen
Kan være "skjeve" felger også. Det syns ofte ikke da du kjører og ofte så oppdager ikke de som avbalansere hjulet det.