Side 1 av 20

Enda en 2JZ mkIII supra, It's ALIVE!!!!

Legg innLagt inn:13 aug 2007 23:29
av TommR
Ny oppdatering nederst på side 13, 7M-GTE ute

*Oppdatering side 10* Da var planen endret krafitg, så blir 2JZ-GTE som skal i supra'en i vinter!!!! :twisted:


Tenkte jeg skulle begynne å poste litt på detta prosjektet nå, har drivi å skrudd fra hverandre 7M'en og jo lenger ned i motoren jeg kom jo mer hadde jeg lyst til å bytte.
Detta starta egentlig bare med en enkel jobb, bytte toppdeksel pakning fordi de var gående.... Men når jeg først hadde pelt fra hverandre litt av motoren så bare fortsatt jeg jeg og fatter'n videre nedover for å få bytta noe vi begge har gruet og gledet oss til, toppakninga. Visste at den var gåen, siden kjøleveska mi har blitt veldig mørk i det siste. ;)

Bestilte så HKS toppakning, ARP bolter og GReddy reg reim fra Toyparts, og litt småtteri fra Suprasport. I skrivende stund ligger delene fra Toyparts på postkontoret og delene fra USA har kommet til Europa.

Alt jeg tar ut av motoren blir vasket og lakket så den skal forhåpentligvis bli ren og pen i motorrommet til slutt. :)

Før jeg begynte med dette har jeg bare gjort småting som blå vacuum slanger, åpent luftfilter, GReddy turbo timer, anlegg i baggasjen og Ultralite A-tech felger med Toyo Proxes T1R dekk. Sitter godt de dekka. :)

Legg innLagt inn:13 aug 2007 23:45
av TommR
Her er handlelista fra Suprasport:

Clear 2 Piece Timing cover
HKS SSQV Recirculation Fitting (dumper'n ligger bare og venter)
2 stk Hood Lift Support (de er helt slitne, org. fra Toyota koster 1700 stk)
Cooleeze Turbo Inlet Pipe (denne så bare dritstilig ut) :D
Fel-Pro Head Gasket Set (alt av pakninger skal byttes)
Redline 75w90 (LSD)
Redline MT-90 (R154 Tranny)

ting som blir bestilt så snart penga strekker til blir:

Lipp turbo elbow (den orginale er en sikkelig struper)
3" downpipe (kom gjerne med forslag) :)
Blitz Nur spec cat back og race cat
Fluidyne radiator
Spearco intercooler
NGK blå plugg kabler
GReddy Profec B eller Apexi AVC-R (neon erfaringer med noen av disse?)
Lettere svinghjul og sterkere clutch
Helst Tein Super Street coliover med EDFC, men er vel ikke tuv godkjent?
og mye mer....

Målet med detta blir vel å ha en bil som er godkjent og ser litt fresh ut både i motorrommet og ellers. Skal få trekt om setene siden de har tatt støyten for 17 års bruk. Ellers blir jeg like forbauset hver gang jeg skrur fra hverandre noe ved denne bilen. Har ikke funnet rust ennå. Kommer flere bilder så snart jeg har fått alt av deler inn i garasjen. ;)

Legg innLagt inn:14 aug 2007 00:15
av TommR
Noen bilder til som jeg fant på kameraet. Farlig dette med å legge ut sånt, så fort man har begynt får man jo ikke lagt seg til å sove... hehe :)

Legg innLagt inn:14 aug 2007 11:33
av Turbotrille
Kult prosjekt. :)

Har du ikke bilder av hele bilen også?

Legg innLagt inn:15 aug 2007 11:02
av TommR
Noen, disse bildene er tatt før jeg begynte å gjøre noe som helst med den, ferdig polert og fin. :) Poster flere bilder så snart jeg har fått skrudd 7M'en sammen igjen. Fikk forresten deler i dag: :D akkurat som julaften. hehe begynner å skru den sammen til helga, unntatt søndag, da er det jo japsetreff og greier. :)

Legg innLagt inn:15 aug 2007 12:27
av Andreazz
Så ut til å være et bra velholdt orginal eksemplar du har der! Blir jo ikke værre med litt oppgraderte deler heller :D Greit å handle fra Suprasport eller?

Legg innLagt inn:15 aug 2007 15:53
av TommR
Ja, fungerte veldig bra. Kjempe service. Sendte mail om spørsmål til dem rundt 19 en tirsdagskveld, og fikk svar ca kl. 21. :) Hjelper med litt forsterkninger ja. hehe lest noe om å shimse wastegaten med 4-5 skiver på hver av boltene. Er dette relativt ufarlig eller bør man ikke gjøre det? Tenkte på det som en midlertidig greie til jeg får med boost controller. :)

Legg innLagt inn:15 aug 2007 18:51
av Larsen
Så veldig bra ut det motorrommet! Er den like pen i virkligheten?

Legg innLagt inn:15 aug 2007 18:55
av TommR
jepp. "spanking new" 17 år gammalt motorrom.. hehe må innrømme at jeg vaska litt nedi der før bildet ble tatt da.. :oops:

Legg innLagt inn:16 aug 2007 00:36
av <Supramannen>
fet bil du har ;)
Bilde
(min slik den var:)

Legg innLagt inn:16 aug 2007 00:38
av TommR
hehe, nei så sinnsykt lik. bare senkinga som skiller dem jo. hehe Fin bil du har da! ;) hehe

Legg innLagt inn:16 aug 2007 08:34
av Ollie
Hvilken type felger er det der? Hvor mange tommer er de?

Legg innLagt inn:16 aug 2007 09:05
av TommR
Ultralite A-Tech 18". Synes de passa så bra til bilen, siden det er den samme fargen på de som den grå lista på bilen. :)

Legg innLagt inn:16 aug 2007 16:23
av Ollie
Ja de passa veldig bra, veldig pene :D

Legg innLagt inn:16 aug 2007 21:29
av TommR
Her er en veldig liten smakebit på hvordan det vil se ut. ;)