Side 1 av 2
Håndbrekk Hjelp (ASAP)
Legg innLagt inn:16 aug 2007 14:59
av essopus
Har en celica 90 mod 2.0gti.
Når jeg har skiftet klossene til håndbrekket og skal sette på skiva får jeg den nesten ikke på . Når jeg fikk den på. Så går den lett bakover men låser seg når jeg snurrer hjulet framover. Ble så jæ

... irritert at jeg tok av brekket og kjørte uten brekk til jobb i dag .. HJELP HVA GJØR JEG FEIL....Noen som har tegninger over hvordan dette er satt sammen..

Har aldri hatt noen problem med å skifte håndbrekk på noen av de andre bilene jeg har hatt.. :?Skulle gjerne hatt litt håndbrekk til japse treffet.
Hjjeeeellllllllllpp
Legg innLagt inn:16 aug 2007 15:15
av csstian
Er kanskje lurt å ta en side av gangen,så man ikke glemmer hvordan det var satt sammen.Hørest ut som bandene er satt på feil side,slik at selpåtrekket blir feil.Det er forskjellig lengde på bandene som skal stå foran og bak.
Legg innLagt inn:16 aug 2007 22:33
av essopus
har tatt en side om gangen jeg setter det likt som andre siden .Men det hugger seg på etter noen runder.
Legg innLagt inn:16 aug 2007 22:46
av 2r-e-rik
hva med å justere?
nå husker jeg ikke helt hvordan det er på denne bilen, men normaltsett så pleier det å være på selve håndbrekk spaken.. sånn under den konsollen altså..
for når brekket blir litt slakt så er det jo normalt å stramme brekk wirene
så vis du justerer litt tilbake så kan det jo bli bra
Legg innLagt inn:17 aug 2007 06:46
av csstian
Da ville jeg prøvd å slakke bandene inni trommelen å sett om det blir bedre.
Legg innLagt inn:17 aug 2007 07:45
av essopus
Legg innLagt inn:17 aug 2007 10:55
av csstian
Ser di nye bandene lik ut som di gammle?
Legg innLagt inn:17 aug 2007 11:38
av Tiendreal
høres ut som de klossene er litt tykkere enn hva som skal være der, har du sjekka det?
Legg innLagt inn:17 aug 2007 15:34
av Thomas S
Skeive skiver kansje?
Legg innLagt inn:17 aug 2007 23:19
av essopus
Klossene er like kjøpt org på toyota etter skiltnr.kan ikke si at jeg ser skivene er skeive.snodig ikke sant

Legg innLagt inn:18 aug 2007 00:08
av evneveik
Jeg pleier å oppleve det samme når jeg har av bremseskivene bak, da pleier jeg å bevege litt rundt på skiven etter jeg har satt den på (opp og ned, og til sidene)
Sånn at ting får satt seg skikkelig hvis du skjønner hva jeg mener?
Det har noe med at båndene har en tendens til å stå litt skeivt når man holder på, når man senere snurrer på hjulet så låser det seg.
Å smøre vaireren skader jo heller ikke hvis den er gammel.
Legg innLagt inn:18 aug 2007 07:44
av essopus
ferdig på jobb om et par timer .Får prøve mer da

.
Takker for alle tipsene.
Legg innLagt inn:18 aug 2007 14:17
av Kanakkas
Gamle skiver??
Hvis slitekant etter gamle br bånd er det ikke sikkert at ny passer nedi disse slik at du får noe selvpåtrekk. Men sjeldent noe problem.
Subber det før selvpåtrekket kommer???
Legg innLagt inn:18 aug 2007 18:12
av essopus
Fikk det til,

var en liten kant helt innerst i trommelen. Ikke store greiene men det var vist nok. Fikk det bort med vinkelsliper med pussepapir
Legg innLagt inn:18 aug 2007 19:45
av evneveik
Så bra det ordnet seg
Da kan vel jeg låne tråden? Sliter med å få av bremseskiven bak, den er helt løs men setter seg fast når jeg prøver å dra den av navet, skjønner ikke helt dette da jeg byttet skivene i vinter og bilen har stått på bukker siden den tid pga motorbytte og diverse.
Går det an å få løsnet abs ledningen på noe vis? Trenger å få av den for å få byttet foringen som sitter i ramma til navet.