Side 1 av 1
HKS SSQV dumpventil åpner ikke..
Legg innLagt inn:16 okt 2007 12:06
av FireWalk
Som topic sier har jeg en HKS dumpventil som ikke åpner slik den skal. Trodde først det var noe problem med vakum, men det er det ikke. på 1,3 bar hører jeg den åpner såvidt, i et halvt sekund.. men for det meste er det resonans i det luften slår tilbake mot luftfilter når jeg slipper gassen.
Har hatt dumpventilen i 2-3 år nå. Er dette et vanlig problem på disse? Hva kan ha skjedd? er det noen måte å "fikse" den på eller er det bare å bestille ny? Nå har jeg ikke den orginale lenger heller så jeg får ikke mulighet til å teste.. :\
Noen ideer?
Legg innLagt inn:16 okt 2007 12:36
av Insanity
den kan ha "satt" seg. vet ikke hvordan denne ser ut, men uti fra erfaringer på tilsvarende ting, så kan den gå tregt pga skitt, møkk, olje osv osv. så prøv å vaske den i avfettning el. kansje det hjelper.
er denne ventilen justerbar? for da kan den rett og slett stå stillt for hardt.
Legg innLagt inn:16 okt 2007 13:48
av FireWalk
Insanity skrev:den kan ha "satt" seg. vet ikke hvordan denne ser ut, men uti fra erfaringer på tilsvarende ting, så kan den gå tregt pga skitt, møkk, olje osv osv. så prøv å vaske den i avfettning el. kansje det hjelper.
er denne ventilen justerbar? for da kan den rett og slett stå stillt for hardt.
Den er justerbar ja.. Tenkte faktisk at den kan ha vært stilt for hardt slik at den nå ikke kommer ut igjen.Men har forsøkt å løsne den stramme skruen helt, og fremdeles ingenting.
Noen som har litt mer greie på disse Dumpventilene? kan jeg åpne den og forsøke å "løsne" den om det er slik at den bare har satt seg ved å ha vært stilt for stramt f.eks ?
Legg innLagt inn:16 okt 2007 13:58
av celica_st185
åpner uansett hvor hardt du strammer, så må nok være noe inni som er galt... bare å demontere å se inni
Legg innLagt inn:16 okt 2007 15:53
av Insanity
jepp.. plukk den frahverandre og se...
regner med at du får den i orden med litt vask og litt smøring.
NB. husk på rekke følgen for delene... og det kan være en fjær eller to som spretter

Legg innLagt inn:16 okt 2007 20:08
av Rage
Det er 2 fjærer som står mot hverandre i spenn, så vær litt obs på hvor delene skal.
Du kan evt prøve å spraye den med noe som smører uten å pelle den fra hverandre.
Den er helt org? Ikke noe replica?
Legg innLagt inn:16 okt 2007 20:27
av FireWalk
Rage skrev:Det er 2 fjærer som står mot hverandre i spenn, så vær litt obs på hvor delene skal.
Du kan evt prøve å spraye den med noe som smører uten å pelle den fra hverandre.
Den er helt org? Ikke noe replica?
Orginal HKS bov ja. Har forsøkt å spraye inn litt CRC, men med lite hell.. Både fjøra på stramme mekanismen og i enden der den åpner ser ut til å funke greit. Klarer fint å trykke den inn og ut med fingeren.
Legg innLagt inn:19 okt 2007 08:43
av Rage
Sjekket at vacumslangen er intakt og sitter på 100%? Og at den ikke har falt av i andre enden.
Legg innLagt inn:19 okt 2007 12:04
av FireWalk
Fikk ordnet den.. var kommet noe rusk inni den, så stempelet lå litt i klemme.. Men nå funker den fint

Legg innLagt inn:19 okt 2007 12:27
av BT-GTI
kalkunen blir kvelt nok en gang
