Side 1 av 1
intercooler
Legg innLagt inn:29 okt 2007 18:46
av guffen85
fant denne på koracing sin side
http://www.koracing.net/viewproduct.php ... roduct=182
synes den liknet felt på de billige som ligger på ebay. har dere noe tro på denne her eller? i forhold til pris osv. jeg skal ikke noe over275 på hjula så trenger ikke noe heftige greier. men har lest litt her å skjønt at den orginal er veldig dårlig å må byttes om det skal skje noe:D
Legg innLagt inn:29 okt 2007 18:52
av guffen85
http://www.mvpmotorsports.com/Templates ... SearchYN=N
fant disse ogaå men er jo litt anna pris så regner med de er en del bedre. men trenger jeg noe så bra til det jeg skal oppnå i første om gang??
Legg innLagt inn:29 okt 2007 18:58
av Larsen
Nå bruker de jo en xs power intercooler da (Står på siden), som nok er det merke du kjenner fra ebay. Ikke det at de er dårlig fordi de er billige da.
Legg innLagt inn:29 okt 2007 21:20
av Mr2 Mk2
Tror du med trygghet kan handle deg en slik,jeg leste sider opp og sider ned før jeg bestilte selv.Og kunne ikke finne èn god grunn til å bla opp xantall tusen kroner mer for f.eks "greddy" sin. Eneste er selve festene mot karosseriet har en tendens til å ryke, men dette gjelder visst ikke bare de billige.såå.... Både jeg og "jumbo" har hvertfall denne typen ic, jeg har også målt trykkforskjell
http://www.ts-ogn.no/phpBB2/viewtopic.p ... ntercooler og det var ikke noe å klage på. Vil si ebay kjølere etc er grei til "vårt" bruk "smic" er jo uansett ingen "god" løsning.Så skal man først kjøpe en dyr "smic" så legger man heller penger i en "tmic" eller vannkjølt.
dette er hvertfall hva jeg kom frem til

Legg innLagt inn:29 okt 2007 21:56
av guffen85
takker for svar:D
hva dere vet ass:D hehe
Legg innLagt inn:31 okt 2007 15:02
av guffen85
http://cgi.ebay.com/MR2-TURBO-UPRATED-I ... dZViewItem
fant dette på ebay også det er jo samma kittet som på koracing. til halve prisen. men er uten vifte osv. hva tror dere greit kjøp?
Legg innLagt inn:31 okt 2007 15:46
av Mr2 Mk2
guffen85 skrev:http://cgi.ebay.com/MR2-TURBO-UPRATED-I ... dZViewItem
fant dette på ebay også det er jo samma kittet som på koracing. til halve prisen. men er uten vifte osv. hva tror dere greit kjøp?
Vær obs på at her får du heller ikke med "resirculation shield", det "må" du etter min mening også ha.Men både det og vifte kan jo kjøpes utenom.
Legg innLagt inn:31 okt 2007 15:48
av guffen85
Mr2 Mk2 skrev:guffen85 skrev:http://cgi.ebay.com/MR2-TURBO-UPRATED-I ... dZViewItem
fant dette på ebay også det er jo samma kittet som på koracing. til halve prisen. men er uten vifte osv. hva tror dere greit kjøp?
Vær obs på at her får du heller ikke med "resirculation shield", det "må" du etter min mening også ha.Men både det og vifte kan jo kjøpes utenom.
ja er liksom det jeg så på. har vifta mye effekt på ic'n??
Legg innLagt inn:31 okt 2007 15:50
av Mr2 Mk2
Det er jo klart, men jo fortere du kjører jo mindre effekt har den jo.Men den spal viften som følger med fra koracing "suger" hvertfall mye kraftigere enn den originale.Kjenner det godt fra luftintaket på siden at den trekker luft gjennom.
Legg innLagt inn:31 okt 2007 15:55
av guffen85
Mr2 Mk2 skrev:Det er jo klart, men jo fortere du kjører jo mindre effekt har den jo.Men den spal viften som følger med fra koracing "suger" hvertfall mye kraftigere enn den originale.Kjenner det godt fra luftintaket på siden at den trekker luft gjennom.
å så hvit jeg skjønner må det være en go ting hehe
blir det noe effekt økning med dette bytte??