Side 1 av 1
Spørsmål ang. diverse varselslys
Legg innLagt inn:04 des 2007 17:24
av ThorT18
Hei!
Merket i dag når jeg kjørte "lyskryss" drag mot en kompis med 200sx(han ble eid da han bare stod å spann

) at når jeg kom opp i rundt 60 i 2. giret, så kom det der røde varsellyse med utropstegn opp..det er vel bremsesystemet? Det kom bare opp for noen sekunder, så forsvant det.. Hvorfor kom det opp?
I tilegg merka jeg at når bilen stod å gikk på tomgang, så kom det gule oljelyse opp. Er bare 500-600 km siden jeg skifta olje & filter så det ga ingen meining. Men den sensoren til dette lyset bruker vel å være litt ustabil? Peila olja og det var heilt greit.
Legg innLagt inn:04 des 2007 18:01
av csstian
Sjekk nivået for bremsevæske.Det gule nivålyset kommer på når du nærmer deg minimum på peilepinnen.Men om du har nok olje så er det nok giveren som fusker.
Legg innLagt inn:04 des 2007 21:43
av larsst185
mitt nivå lys lyser når jeg har brukt ca 7-8 dl motor olje.
Legg innLagt inn:04 des 2007 22:38
av Daniel HS
Gjør som csstian sier, sjekk bremsevæsken. Hadde samme problem på min bil, forsvant når jeg etterfylte bremsevæske.
Så vidt jeg er blitt fortalt er visst det det "gule oljelyset" en svakhet på disse motorene, litt ustabile. Men sjekk for sikkerhetsskyld opp i det.
Og fortell hvordan det gikk

Legg innLagt inn:04 des 2007 23:04
av Stiffy
gule oljelyset mitt lyser som det passer det virker det som, uansett om jeg nettopp har fyldt på olje eller ikke. Men hver gang jeg ser det lyser, å jeg peiler olja så er den på et greit nivå. Har også hørt at den er en svakhet...
Legg innLagt inn:05 des 2007 00:23
av ThorT18
Oljenivået ser ålreit ut, og det gjør bremseveskenivået også :s men får kanskje prøve å skifte/etterfylle
Det med bremselyset kom foresten bare opp når jeg kom opp i en god del turtall...og jeg hadde ikke begynt å bremse eller noe.

Legg innLagt inn:05 des 2007 00:53
av celicagt4205nord
Legg innLagt inn:05 des 2007 09:28
av Dennis87
På min Celica T16 var det bare håndbrekke som var litt slappt så når jeg dro på og når jeg girte hoppet det litt opp slik at bremsefeil lyset 1-2sek for at brekke stod på og da lyser jo det samme lyset.
prøv å hold brekke nede med hånda neste gang:)
Legg innLagt inn:05 des 2007 10:24
av kennethx
Det organge oljelyset skal komme på når du nermer deg min. på peilepinnen. Om du har skiftet olje og filter, helt på olje og peilet, så vil litt olje henge igjen i filter når du har startet motoren og nivået på peilepinnen "synke" litt. Uansett, organge oljelys er bare en nivåføler, peil oljen, fyll på om nødvendig.
Det (!) lyset er nok som noen har sagt her slitte bremseklosser som gjør at nivået i bremseveskebeholderen synker, og nivåføleren slår ut under kraftig akselerasjon eller retardasjon da nivået forskyves i forkant eller bakkant av beholderen. Sjekk at du har forsvarlig tykkelse igjen på bremseklossene, og fyll på bremseveske. Det kan så klart være lekkasje, men da skulle du merket det på en synkende pedal, eller en pedal som må pumpes opp om bilen har stått en stund.
Legg innLagt inn:05 des 2007 13:22
av ThorT18
Okei! Får ta å sjekke klossene. Takker for all hjelp, dere er virkelig kjekke å ha
