Side 1 av 2

Vurderer salg av Style auto MK1

Legg innLagt inn:07 des 2007 18:52
av MOLDESTUKET.COM
Vurderer å selge min style auto MK1 til fordel for en større bil.

Bud og bytte på vurderes!


Litt info:

*Style auto styling.
*rustfritt effektanlegg
*Blaupungt Stereo med en liten aktiv sub (pris:ca 10.000)

++++++

Mere info send meg en Mail på Vikt@statoil.com
Etter 11.12 treffes jeg på mob eller her på forumet.

Legg innLagt inn:08 des 2007 13:52
av Larsene
har du flere bilder?

Legg innLagt inn:08 des 2007 16:47
av |plumbo
off topic men : Er gøy og se helfrelste am car folk dure rundt i riskokere også :P btw hvem er denne moldestuk karen på moldestyket ? ronny ??
( kjenner igjen mustangen i bakrunden ... )
edit : det er ikke n 65 som står bak der det er enten 71 eller 72 machI ikke sant ?
?

Legg innLagt inn:08 des 2007 19:11
av MOLDESTUKET.COM
Hehe..
Ja det kan du si!
Har alltid hatt sansen for jappser!
Det er liksom det stikk motsatte av amcar.
Amcar:Myke, store bråkete biler uten kjøreegenskaper, men max maskulin, og jappser som er små kjapp med kjempebrae kjøreegenskaper, men ofte mere feminin en maskulin. Sonn groft sett ja hehe :wink:

Har hatt:
86 Mitsubishi Colt 1.6 turbo Mirage (rallyart)
80 Mitsubishi 1.4 lancer (75.000km så nesten ny ut)
83 Mitsubishi Galant 2.3 TD
92 Nissan 200SX

+ div skrotdonger. hehe

Ronny Håbet er en av tre brødre som er så amcar frelst som det går ann å bli. Der går alle penga på bil + litt til. Superflinke karer som brenner for det de holder på med.

Bilen i bakgrunnen er Yngve Gilde sin 72 mack 1 om jeg ikke tar helt feil.
Kan altids slenge ved et bilde av min 65 også :wink:

Litt mere om Bilen
* Komplett Style Auto Styling
* Rustfritt effektanl.
* Krafig blaupungt stereo med aktiv sub (Nypris ca 10.000)
* Av alle ting så er det skreddersydde setetrekk. hehe
* Nye hjulbuer (fra golf) bak ca 2 år siden. Samme med lakken.
* Nye Blanke Blinklysglass fremme.
* Noen nye foringer
* Forige eier sa at bilen var rustfri da han begynte og bruke den våren 2006.
* Byttet motor og kasse våren 2007 (sliter litt med 3.gir uten pådrag og litt tikking i motor uten belastning)
* Ellers Ikke strøken i lakken, men forholdsvis bra. noen småsår.

Hadde det ikke vert for at dette er den eneste "bruksbilen" jeg har hadde jeg beholdt den. Er avhengi av noe mere lasteplass... :cry:

Det er den råeste bilen jeg har hatt og kjøre svinger med!
Max konge 8)

Kan ta flere bilder på tirsdagen !

Legg innLagt inn:08 des 2007 19:16
av MOLDESTUKET.COM
Mustangen :wink:

Det er totalt off topic da men :?

Legg innLagt inn:09 des 2007 00:22
av ArildM
Veldig pene biler du har, og som du sier, lite som slår Mr2 mk1 i svingene med de rette kunnskapene bak rattet. Synd den ikke er den aller mest praktiske bilen å leve med, forresten garantert lettere å få solgt denne til våren.

Golfskjermer til hjulbuer bak? Den var ny, hvilken golf?

Legg innLagt inn:09 des 2007 10:28
av MOLDESTUKET.COM
Takker :wink:

Ja det som inponerte meg mest med mr2`n i sving, var at du faktisk får et forvarsel på at den slipper. Trodde den kom til og understyre og fyke rett frem, men det er jo bare å "mate på" til det slipper og slakke litt på gassen. hehe Men det skal være sagt, den lille rotta slipper ikke med det første, ivertfall ikke på tør vei. Og understyring var heller ikke noe stort problem. det bør også nevnes at lyden er dødsrå på den tvincam motoren. Høres ut som en skikkelig kvass NA motor.

Ja kommer ikke til og legge den ut på finn eller autodb før til våren.
Har egentlig tid til og vente, men det er som sagt en bil som jeg har sikklet litt på som ligger til salg nå :wink:

Forige eier snakket om golf 1 tror jeg. Han har også skjært vekk slik at luftintakene på sideskjørtene kommer inn i hulbuen bak. (altså funksjonabel, men tviler på at de har noen kjølende effekt da. hehe..
uansett er det litt glasfiberstøping igjen inne i hjulbuene, men det tenkte jeg at jeg skulle fikse før et eventuellt salg.

Legg innLagt inn:09 des 2007 12:07
av |plumbo

Legg innLagt inn:09 des 2007 13:36
av sindrejl
er det noe rust på bilen? følger det med vinterdekk? :) Er interiøret strøkent? årsmodell?

Legg innLagt inn:09 des 2007 16:42
av MOLDESTUKET.COM
Skrevet: 09 Des 2007 13:36 Tittel:

--------------------------------------------------------------------------------

er det noe rust på bilen? følger det med vinterdekk? Er interiøret strøkent? årsmodell?

Jeg har bare hatt bilen i 2 mnd, så jeg har ikke full kontroll over bilens tillstand rustmessing, men forige eier plukket bilen helt ned og sveiste all rust for to år siden, så det tilsier jo at den er veldig bra, den har kunn vert kjørt en vinter med etter dette. jeg har kansje brukt den 5 ganger i år på snø.
Det som er vært og nevne er at da han byttet hjulbuer ble det byttet til golf hjulbuer og skjært vekk noe i framkant av hjulbuen for og lage en luftekanal i glassfiber inne i innerskjermen som ikke er blitt gjort ferdig. Dette er noe som ikke vises uten at du jekker opp bilen og legger deg under, og har egentlig ingenting og si, uten om at hvis du fjerner stylingen som er støppt fast i bilen så har du nødt og fikse dette for at bilen skal se orginal ut, men som er rimelig urealistisk at du har tenkt og gjøre med den stylingen :wink:

Det er en 1986 mod. 191.000km
Helt og pent int. Mangler en list på førerdørtrekk langs vinduspakkning på innsiden. Tar bilder på tirsdagen. Dette er en bagatell. Ellers er det formsydde setetrekk i imitert semskaskinn rødt og svart som ser heilt greit ut, uten hull eller nevneverdig slitasje. :lol:

Bilen ser bra ut!

Det er to kjempedårlige og to halvslitte vinterdekk på orginalfelg, men kommer til å kjøpe to helt nye dekk nå når jeg kommer hjem fra jobb.

Legg innLagt inn:11 des 2007 17:03
av MOLDESTUKET.COM
To et par bilder med vinterhjul og noen bilder av interiøret!

Legg innLagt inn:11 des 2007 17:09
av MOLDESTUKET.COM
Noen til

Legg innLagt inn:21 des 2007 18:02
av Mr2Nyter'n;p
Ca pris da? :)

Legg innLagt inn:22 des 2007 00:52
av MOLDESTUKET.COM
CA 40.000 tenkte jeg

Re: Vurderer salg av Style auto MK1

Legg innLagt inn:27 jan 2008 23:56
av sw20
er denne solgt?

er det mulig å komme en tur opp til molde å ta en titt?