Side 1 av 1

MSN virus... hvordan fjerne skiten??!

Legg innLagt inn:20 okt 2008 18:54
av Magne
Som noen kanskje har fått med seg så sliter jeg med no msn virus!

Den starter automatisk en samtale med ALLE på lista og sender en link til et sted.

Jeg har AVG 8 med seneste oppdateringer men den finner ikkeno.

noen tips?

På forhånd takk!!

Re: MSN virus... hvordan fjerne skiten??!

Legg innLagt inn:20 okt 2008 18:57
av hmsilset
hører mange sliter med virus på msn.Anbefaler å kutte ut dritten om du ikke bare måå ha det :D Har selv 8 år gammel pc med avg uten oppgraderinger,og har aldri problemer enda jeg er temmelig flittig på mailing og andre ting.

Re: MSN virus... hvordan fjerne skiten??!

Legg innLagt inn:20 okt 2008 19:06
av ArildM
Prøv å last ned Combofix.exe og SmitfraudFix.exe, 2 små exe filer som kjører fjerning av spyware direkte og ofte med meget bra resultat :)
Hvis ikke hjelper det å installere Malvarebytes Antimalvare og SuperAntiSpyware og kjøre scanninger med begge disse.

I 90% tilfellene tar dette alt av Spyware som finnes, maskinen blir ikke til å kjenne igjen etterpå :)
Hvis ikke, reinstall...

Re: MSN virus... hvordan fjerne skiten??!

Legg innLagt inn:20 okt 2008 20:07
av Magne
Har nettop prøvd Malvarebytes Antimalvare og den fant 4 virus som avg ikke fant. Disse er nå fjernet. Skal prøve supern også.

Til mitt forsvar åpner jeg aldri slike linker i msn. Da jeg veit det kan være virus! Men denne gangen poppa det opp og jeg trykka på driten uten å egentlig se hva det var for no... kjipe greier. Kan ha noe å gjøre med en arbeidsdag på 18 timer og noe lite søvn hele uka generelt pga lange dager på jobb. :|

Funker ikke dette blir det reinnstall av XP. Er en stund sida sist nå så det trengs vel egentlig uansett... hehe.

Takker for tipsene!!

Re: MSN virus... hvordan fjerne skiten??!

Legg innLagt inn:20 okt 2008 21:12
av ArildM
Hehe, har sett veldig mye spyware, blant annet et "security center" som var 99% lik Windows XP sitt, med få unntak mytet på å selge "Antivirusløsninger som gjør Xp trygt igjen".

Prøv Combofix og SmithfraudFix (google it), de tar veldig mye, veldig kjapt! Veier sikkert ikke enn 1mb begge to sammenlagt og en slipper å installere noe.

Re: MSN virus... hvordan fjerne skiten??!

Legg innLagt inn:21 okt 2008 18:38
av Zepticon
Magne skrev:Som noen kanskje har fått med seg så sliter jeg med no msn virus!

Den starter automatisk en samtale med ALLE på lista og sender en link til et sted.

Jeg har AVG 8 med seneste oppdateringer men den finner ikkeno.

noen tips?

På forhånd takk!!
Bytt passord. Og ikke registrer den på sånner "gi oss din msn og passord så sier vi hvem som har blokket deg" sider. ALDRI gi fra deg passord og adresse til sider på nettet.


Det dem gjør er å kjøre din smn på sine maskiner og spammer med den, samtidig som du er på med din maskin hjemme uten å merke noe.

Re: MSN virus... hvordan fjerne skiten??!

Legg innLagt inn:21 okt 2008 20:15
av Magne
Skiten er nå borte. Er Malwarebytes' Anti-Malware programmet som tok det. slapp å bytte passord og alt.

Har vertfall vert på msn i hele dag uten å ha noe av samme skiten. :)