Side 1 av 1

rådebank på 7m-gte

Legg innLagt inn:14 des 2008 21:49
av fwd turbo
hei :D
kjøpte en Toyota Supra mk3¨targa 3,0l turbo (7m-gte) motoren har rådebank :shock: har hørt at mange er plaget med at rådelager ryker på disse motorene. er det noe spess grunn til at dette er et problem på akkurat disse motorene?? eller er det bare at forrige eier ikke har skiftet olje ofte nok..?

Re: rådebank på 7m-gte

Legg innLagt inn:14 des 2008 23:32
av tojo
For å si det slik,du er ikke den første. En av di mest vanlige feilene på MKIII etter BHG. :evil:

Spon i oljen?

Sjeldne oljeskift,for lite olje,dårlig oljepumpe kan være årsaken. Som til slutt gir lavt oljetrykk,å dermed lagerras.

Viktig! oljekanaler i veiv + blokk må rengjøres grundig om det viser seg at det er sponsuppe.


Oljetrykket kan økes ved å skimse ventilen på oljepumpen evnt kjøp en toga pumpe.
Andre gode tiltak for å forbedre er f.eks å flytte oljefilter(Oil Filter Relocation Kit) og montere større oljekjøler,som dermed gir større oljemengde.
Evnt bygge om bunnpannen,ala grA.

Er du heldig holder det å skifte lager,men i di fleste tilfeller må veiven slipes/poleres.

Re: rådebank på 7m-gte

Legg innLagt inn:15 des 2008 01:00
av fwd turbo
er ikke noe serlig med spon i oljen. var bare en syk bankelyd. :shock: tørr ikke bruke den gamle veiva eller rådene.fikk tak i blokk med veiv som var perfekt;) har plukket alt fra hverandre for å montere smidde stempel og råder, for å vere sikker sender jeg veiva til kontrollmåling, polering og balansering :D tror jeg må finne meg en slik olje pumpe for å vere sikker. hvor får jeg tak i en??

Re: rådebank på 7m-gte

Legg innLagt inn:15 des 2008 14:52
av Supramk3turbo

Re: rådebank på 7m-gte

Legg innLagt inn:09 mar 2009 21:36
av gemiz
hvor får en Oil Filter Relocation Kit til 7mgte fra?