Side 1 av 1
Bensinpumpe
Legg innLagt inn:28 jan 2009 14:31
av Loftkusa
Hei. Pumpa mi er koplet direkte på strøm så den går konstant, hvordan kople inn ett rele her? er ein mr2gti men gen2 3sgte. Kan eg kople et rele selv eller?
Re: Bensinpumpe
Legg innLagt inn:28 jan 2009 16:58
av Supramk3turbo
Ja, du kan koble opp et 12V relee selv. Kobler bare tenning som styrestrøm.
Re: Bensinpumpe
Legg innLagt inn:28 jan 2009 21:10
av Loftkusa
men da vil vel pumpa gå som nå? går på tenninga nå. men skulle likt at pumpa sveiv kun når den trenger det. og hvor stor pumpe trenger man på ein 3sgte? er det nok med original gti pumpe?
Re: Bensinpumpe
Legg innLagt inn:28 jan 2009 22:29
av lasse
Er vel ikkeno farlig at den går hele tiden vel? Er jo retur på bensinsystemet.
Gti pumpa holder vel sånn ca, men en som leverer mer er nok å foretrekke...
Re: Bensinpumpe
Legg innLagt inn:28 jan 2009 23:07
av erling
Loftkusa skrev:men da vil vel pumpa gå som nå? går på tenninga nå. men skulle likt at pumpa sveiv kun når den trenger det. og hvor stor pumpe trenger man på ein 3sgte? er det nok med original gti pumpe?
Pumpa skal gå sålenge motor er igang. Når du setter på tenninga uten å starte skal pumpen prime opp trykk og stanse etter noen sekund. Mener du at den sviver hele tiden når tenninga er på og motor ikke igang? Isåfall kan det f.eks. hende at FC signalet ligger konstant til jord..
Re: Bensinpumpe
Legg innLagt inn:29 jan 2009 14:40
av JK86
dersom du bruker gti pumpa(som ikke leverer nok) så får motoren fpr lite og den kan faktisk ta fyr. ikke spør om åssen. har en kompis som detta skjedde me. hele motoren brant og det var fordi pumpa var fra en gti. så for guds skyld bytt ut den fort
Re: Bensinpumpe
Legg innLagt inn:29 jan 2009 14:51
av mr2storbrua
Den holder så lenge du ikke skrur opp trykket og den ikke er veldig sliten. Men veldig mange bytter til walbro-pumpe
Re: Bensinpumpe
Legg innLagt inn:29 jan 2009 15:02
av Morten
JK86 skrev:dersom du bruker gti pumpa(som ikke leverer nok) så får motoren fpr lite og den kan faktisk ta fyr. ikke spør om åssen. har en kompis som detta skjedde me. hele motoren brant og det var fordi pumpa var fra en gti. så for guds skyld bytt ut den fort
"Ikke spør om åssen" er vel fordi intet godt svar kan gis? Kan sette rimelig mye penger på at brannen skyltes helt andre ting enn at pumpa var av gti type på rent generell basis

Re: Bensinpumpe
Legg innLagt inn:29 jan 2009 15:05
av Morten
erling skrev:Loftkusa skrev:men da vil vel pumpa gå som nå? går på tenninga nå. men skulle likt at pumpa sveiv kun når den trenger det. og hvor stor pumpe trenger man på ein 3sgte? er det nok med original gti pumpe?
Pumpa skal gå sålenge motor er igang. Når du setter på tenninga uten å starte skal pumpen prime opp trykk og stanse etter noen sekund. Mener du at den sviver hele tiden når tenninga er på og motor ikke igang? Isåfall kan det f.eks. hende at FC signalet ligger konstant til jord..
Høres nesten ut som om noen har juksa "litt" ved motorbytte av en eller annen grunn, og bare koble ny strøm til pumpa isteden for å bruke eksisterende system?
Re: Bensinpumpe
Legg innLagt inn:29 jan 2009 15:35
av JK86
vel det kan fort ha vært men var pumpa eller da mulig det elektriske som var feilen men sært og miste en motor fordi man er gjerrig på pumpa er det ikke.
Re: Bensinpumpe
Legg innLagt inn:29 jan 2009 19:15
av pkgrette
jeg kan forklare at den ikke er god nok pga den lever ikke nok og bensintrykket faller og da går motoren magert noe som gjør at vebtiler kan brenneseg pga varmen som oppstår eller skjerer seg i verste fall. hvorfor ta sjangsen? det er ingen dyr innvestering men en bra en. og da vet du at det er ikke der det skal stå på vis du vill trimme litt.
Re: Bensinpumpe
Legg innLagt inn:29 jan 2009 23:16
av Loftkusa
har ikke original pumpe nei. den går når motor går men er jævli mye lyd fra den pumpa. husker ikke navnet på pumpa men var derfor eg tenkte å bytte til original pumpe igjen pga av støy:P takk for svar. får bare montere cd spiller igjen så hjelper nok det på problemet mitt:P