Side 1 av 1

Får ikke senket turbotrykket

Legg innLagt inn:20 jan 2010 18:21
av ErikG
Har et problem med min gt4. Den har et TD06 turbokit med ekstern wg. Sliter med at trykket blir for høyt og den fuelcutter. Har montert en manuell booscontroller og skrudd umbrakoen helt inn og satt finjusteringen til minimum, men allikavell når trykket kommer, kommer det så fort at den overstiger fulecut grensa og går inn i nødmodus. Noen som har noen tips. Er rimelig sikker på at jeg har montert boostcontrollern riktig.

Re: Får ikke senket turbotrykket

Legg innLagt inn:20 jan 2010 20:37
av Gt4WRC
Har samme problem på min 3sgte med ct20b, men har ikke ekstern wg... problemet på min er eksosanlegget er for stort. Får noe som kalles boost-creap, at wg ikke klarer holde igjen trykket på grunn av for stort eksosanlegg (3"). Lader opp i 1,5 bar.

Re: Får ikke senket turbotrykket

Legg innLagt inn:20 jan 2010 21:09
av donk2k
Jeg hadde også samme problem på min ei stund. Viste seg å være feiljustert tenning.

Andre forslag:
-regreim hoppet over tenner
-Feilkobling av boostkontroller (verdt en dobbeltsjekk)
-Lekkasje i slanger til WG
-For stiv fjær i Manuale BoostController (hvis den har fjær) Har hatt mye prob. mer den fjæra selv.

Håper dette kan kjelpe litt iallefall..

Re: Får ikke senket turbotrykket

Legg innLagt inn:20 jan 2010 21:27
av ErikG
-Regreim er riktig
-Tenning ok
-Om jeg har lekkasje i wg slange, vil den ikke da gå dårligere?
-hare en slik controller
Bilde

Ser at det står at om boostcontrolleren virker for følsom kan fjær og kule taes ut av t-stykket. Vil jeg da kunne få ned trykket?

Re: Får ikke senket turbotrykket

Legg innLagt inn:20 jan 2010 21:32
av Insanity
har litt problemer med det samme selv. men det er pga stort eksosanlegg.. og lavt mottrykk på turboen.
men du kan jo sette på en cfd

Re: Får ikke senket turbotrykket

Legg innLagt inn:20 jan 2010 21:35
av ErikG
Skal selge bilen så ønsker å behandle den sært pent frem til den er solgt. Har en fcd liggende, men er ikke sikker på om jeg tør å montere den. Turbotrykket kommer fort og mye. Men er fristende nå når det er snøvær og nydelig gt4 føre.

Re: Får ikke senket turbotrykket

Legg innLagt inn:20 jan 2010 22:09
av celica_st185
Koble slange direkte fra turbo og over til wg. Har du fremdeles samme problem er det ikke boostcontrolleren sin feil

Re: Får ikke senket turbotrykket

Legg innLagt inn:20 jan 2010 22:15
av ErikG
Da vil vell wg styre trykket? Den vil nok kjøre mer enn 0,9 som er maks jeg ønsker. Får for mye trykk som er problemet.

Re: Får ikke senket turbotrykket

Legg innLagt inn:20 jan 2010 22:29
av mulle-mek
har og manuell b controller typ strypventil
min kjører høyere boost jo lenger jeg skrur den inn
prøv å skru ut 8)

Re: Får ikke senket turbotrykket

Legg innLagt inn:20 jan 2010 23:29
av celica_st185
ErikG skrev:Da vil vell wg styre trykket? Den vil nok kjøre mer enn 0,9 som er maks jeg ønsker. Får for mye trykk som er problemet.
Du kan ikke justere trykket lavere enn fjæra i wg, så med direkte kobling vil du få minimumstrykket. Hvis dette er for høyt, må du ha slakkere fjær i wg

Re: Får ikke senket turbotrykket

Legg innLagt inn:22 jan 2010 09:27
av MOTORSPORTHUSET
små mekaniske ventiler har problem med og få inn nok luft i wastegatene fort nok.
man må ha el ventil ved bruk av ex wastegate.