Side 1 av 1

Hjul lager bytte mk1

Legg innLagt inn:09 jun 2011 08:12
av Tribalti
Hei!

Jeg lurer egentlig bare på om dette er noe jeg kan gjøre selv? Har relativt liten kompetanse og dårlig med værktøy. Koster så mye på verksted å få bytta :(

Re: Hjul lager bytte mk1

Legg innLagt inn:09 jun 2011 08:36
av ArildM
Alt kan gjøres selv med rett verktøy og kunnskap? :)
Bytte av hjullager kan være litt vanskelig første gangen, lett å stramme for hardt eller for lite når man skal sette alt på plass. Ellers så kan også lageret sitte litt når man skal banke det ut, men alt går :) Ville ha hatt noen som har litt erfaring i nærheten første gangen.

Re: Hjul lager bytte mk1

Legg innLagt inn:09 jun 2011 09:07
av Tribalti
Ja, det er det jeg prøver å fortelle meg selv :p

Men takker for svar, skal prøve meg litt fram :)

Re: Hjul lager bytte mk1

Legg innLagt inn:09 jun 2011 13:51
av bose
Hei!
Hadde en periode hvor jeg nærmest hadde hjullager som forbruksvare på Mk1 :lol:

Tror den beste/lureste løsninga for din del er å bare skru løs spinndelen og tar med den bort på verksted, så de får pressa inn nytt lager. Behøver ikke være mer enn en halvtimes jobb for et kurrant verksted med en god presse. Men en god presse er viktig. Vet selv at lagra på Mk1 må presses løs med noen titalls tonn.. :)