Side 1 av 1

hvilken diff til mk3?

Legg innLagt inn:28 okt 2011 11:22
av TBS
Jeg har planer om å oppgradere til ny diff pga den gamle begynner å bli sliten.

Jeg har funnet tre forskjellige produsenter som lager lsd diff til supra mk3. alle disse fåes kjøpt på:
http://www.horsepowerfreaks.com/perform ... ferentials

Er det noen som har prøvd ut noen av dem? Noen erfaringer?

Re: hvilken diff til mk3?

Legg innLagt inn:29 okt 2011 15:43
av Drafter
bare sørg for at du velger en 2 veis diff..

Re: hvilken diff til mk3?

Legg innLagt inn:29 okt 2011 16:03
av Mr_Storbrua
En 2 veis diff er vel ikke å anbefale til veibruk?

Hva skal bilen brukes til?

Re: hvilken diff til mk3?

Legg innLagt inn:29 okt 2011 16:28
av Scotty
Drafter skrev:bare sørg for at du velger en 2 veis diff..
begrunn gjerne.

Re: hvilken diff til mk3?

Legg innLagt inn:29 okt 2011 17:11
av Supramk3turbo
Hei. Jeg har ikke prøvd noen av disse LSD diffene, men før du går til innkjøp av en ny LSD diff, hva er problemet med den gamle?? :)

Ulyd??
Slark??
Eller sperrer den dårlig??

Har den begynt å synge eller det er mye slark, så hjelper det lite å kjøpe en ny LSD diff uten lager, kronhjul, pinjong med mer.
Det Horsepowerfreaks selger er kun selve diffen, setter du den inn i ditt gamle diffhus med det gamle kronhjulet, pinjong og lager, så er du antageligvis like langt som du var :? Men det vil nok sperre en god del bedre en den gammle.

Vil du ha noe som sperrer skikkelig så er det 1-veis en eller 2-veis diff som gjelder... 2 veis diff er kun for bane/drifting, den sperrer 100% på pådrag og motorbrems, ikke så heldig om du skal bruke bilen på veien... 1-veis sperrer kun ved pådrag å slipper opp ved motorbrems eller når du triller. Men til vanlig bruk er det ikke nødvendig med annet enn LSD syntes jeg :)

Re: hvilken diff til mk3?

Legg innLagt inn:31 okt 2011 17:28
av TBS
Supramk3turbo skrev:Hei. Jeg har ikke prøvd noen av disse LSD diffene, men før du går til innkjøp av en ny LSD diff, hva er problemet med den gamle?? :)

Ulyd??
Slark??
Eller sperrer den dårlig??
Den sperrer pinlig lite, selv etter den er kjørt varm, det er eneste årsak til bytte :)
Jeg ser at det det er mulig å bytte mellom 1,5 veis og 2 veis på hvertfall Cusco og TRD diffen. Det blir hovedsaklig gatebruk, så 1(,5) veis burde holde. Men kjekt å kunne skru over til 2 veis funksjon hvis det skulle være behov.