Side 1 av 1

Delemarked 89-93 Celica (spm fra nykommer!)

Legg innLagt inn:02 mar 2012 22:46
av Tommydesu
Hei,

Har fått et bra tilbud om å kjøpe en 1990 celica gti, noe som i grunn har fristet meg siden første sekund jeg begynte å tenke på det.

Er for tiden ute etter en billig, men samtidig artig bil. I mine øyne kan en slik bil bli meget gøy med coilovere å litt oppgraderinger i understellet.
Da tenker jeg kjøring på acr og ellers dagligbruk. Trenger ikke nødvendigvis være så sykt mye guffe i motoren for at det skal være en artig bil :)

MEN, til problemet.
Har de siste 2-3 dagene surfet høyt og lavt etter sider som selger diverse deler til disse bilene. Å finner desverre pent lite.

Er ute etter understells opgraderinger, og evt noe små utvendige detaljer som feks ei frontleppe, eller cs fanger, men ser det er ganske dyrt for en slik "konvertering"

Det eneste jeg finner rundt om kring er sinnsyke styling kit, å ellers små oppgraderinger som feks klare lykter å div ting som jeg overhode ikke er interesert i.

Mener å huske jeg leste fort over i går om at enkelte deler passer fra de forskjellige modellene, neon som vet noe om dette?

Noen som vet av sider, eller har noen tips?
Hjelp en ny mann i gata ;p

Takk på forhånd.

Re: Delemarked 89-93 Celica (spm fra nykommer!)

Legg innLagt inn:02 mar 2012 23:15
av Daniel HS
Sjekk ut ebay.com for en del, ellers kan du sjekke hva Fensport Performance har, www.fensport.co.uk.

CS fanger skal vel passe på, dersom du bytter bjelken under selve fangeren, mener jeg. Panser skal vel også kunne gå rett på.

Frontlepper har vel BS Bildeler flere av, vet ikke hva de har av understell, men mener du kan finne en del der på www.streetdesign.no

Re: Delemarked 89-93 Celica (spm fra nykommer!)

Legg innLagt inn:02 mar 2012 23:27
av Tommydesu
Fått greie på hva jeg trenger for ombyggingen til CS fangeren, delene koster ny fra toyota(på nettet) rundt 4500kr for alt av braketter å skruer, til hele fangeren.

Det jeg ellers finner er mye overkill frontlepper :P

Fant nettop coilovere fra tein, så da blir det vel slike om jeg går til innkjøp av bilen.

Ellers takk for info :)

Re: Delemarked 89-93 Celica (spm fra nykommer!)

Legg innLagt inn:06 mar 2012 00:28
av Andrepedersen
Cs fangern tviler jeg på at passer på en gti. da frontskjermene er bredere på en gti (uten widebody såklart) enn en st185 (gt4)

Ellers, så har jo treige bs noen frontlepper, ebay er det en rekke selgere som averterer slikt. og jeg produserer stabstag til både front, bak og under :) Er bare å ta kontakt på pm ved interesse.

Ellers, så får du kjøpt grommere eksos og slike ting fra ulike forhandlere verden over :)
Lykke til!

Re: Delemarked 89-93 Celica (spm fra nykommer!)

Legg innLagt inn:06 mar 2012 16:53
av moekkamann
gt4-racing.eu selger deler til "understellsbehandling" :P
twosrus.com

Re: Delemarked 89-93 Celica (spm fra nykommer!)

Legg innLagt inn:06 mar 2012 17:35
av Andrepedersen
Mente at skjermene på en gti med vanlig karroseri er smalere!