Side 1 av 1

Kan man polere tarkett?

Legg innLagt inn:10 mar 2012 14:16
av FireWalk
Vet man kan polere Parkett gulv. Men hva med vinylgulv? såkalt Tarkett? Noen som har noe erfaring med dette? Har drevet og flyttet en vaskemaskin og noe styr og fått noen kjedelige riper i gulvet. De er ikke så dype, men nok til at de irriterer meg voldsomt..
Lurte på å finne frem maskin og rondell og polere gulvet. men er usikker siden dette er vinylgulv (tarkett) og da er det bare et tynt belegg på toppen som har selve "fargen" på gulvet, om dere skjønner hva jeg mener?

Kan jeg polere et slikt gulv for å få vekk riper? eller vil jeg da fjerne resten av overflaten og gjøre det matt og stygt? Eventuelt hvilket produkt bør jeg polere med dersom det er mulig? Noen som har noen erfaringer med dette? :)

Re: Kan man polere tarkett?

Legg innLagt inn:10 mar 2012 14:22
av sindrejl
Jeg kan ingenting om polering, men siden vinyl = plast så vil jeg anta at det ikke går, eventuelt gjør det værre.

MEN! Se på dette som en ypperlig mulighet til å bytte gulvet til parkett, får jo god og billig parkett på ikea / obs bygg og disse er svine-enkle å legge. Tar et par timer på et medium stort rom :)

Re: Kan man polere tarkett?

Legg innLagt inn:10 mar 2012 18:42
av ø.f
Du kan legge på en polish du påfører med mopp. Du får kjøpt denne på en fargehandel.Minuset er at den varer ikke evig,men er fin for å dempe riper osv :) Dette er ikke samme polish/boning som man bruker på vinyl,linoleum-belegg..