Side 1 av 2

Hjelp med å finne clutch

Legg innLagt inn:26 okt 2012 23:37
av loft
Flere ganger har jeg skulle bestilt div bildeler, bl.a fått linker fra folk her (uten at jeg vet at de har bestilt derifra da, men.)
Får betalt (tror jeg) og "checker" orderen ut..Får bekreftelse på mail og alt..Og så tar det ikke lang tid før jeg får mail tilbake at bestillinga er satt på vent, fordi de ikke kan identifisere hvor jeg bor, utifra mine VISAdetaljer.

Så da vil de jo at jeg sender en kopi av creditkortet etcetc..Mulig jeg er litt paranoid men det er det siste jeg tar kopi av og sender til en person jeg ikke aner hvem er på nettet.

"We may be able to ship to an alternate location if you submit the below information for review

1. Front and Back Copy of your credit card used

2. Recent Credit Card Statement

3. Valid Id (government certified )"

Flere som har vært bort i detta??
Irriterende cuz I need clutch :p

Re: Lureri eller fakta?

Legg innLagt inn:27 okt 2012 01:25
av Andrepedersen
Bestill fra en annen plass..
Alt annet en pay pal er ikke godt nokk mener jeg.

Re: Lureri eller fakta?

Legg innLagt inn:27 okt 2012 07:17
av Audun F
Andrepedersen skrev:Bestill fra en annen plass..
Alt annet en pay pal er ikke godt nokk mener jeg.
Agree. Er det ikke godt nok med navn og kortnr så ville jeg funnet meg et annet sted å handle. Man får jo det meste på eBay :D

Re: Lureri eller fakta?

Legg innLagt inn:27 okt 2012 09:38
av Supramk3turbo
Nei dette har jeg aldri vært med på... Hadde ikke sendt de noe jeg heller.. Kan jeg spørre hvem som spør om dette?

Re: Lureri eller fakta?

Legg innLagt inn:27 okt 2012 09:44
av Holger
ville ikke gjort det... Bruker kun paypal jeg hvertfall :)

Re: Lureri eller fakta?

Legg innLagt inn:27 okt 2012 12:12
av mralp
Stay away! Om normal visainnlegging eller paypal ikke er bra nok er det bare å skygge unna (jeg har handlet deler for like over 250000 til bilene mine siden 2007, og har aldri fått slike forespørsler. Handlet fra japan/usa/england/sverige/etc)

Re: Lureri eller fakta?

Legg innLagt inn:27 okt 2012 14:47
av loft
http://www.ultrarev.com/st624.html

De og så ei side til som jegi kke husker i farta.
Ja får bare leite videre ...

Re: Lureri eller fakta?

Legg innLagt inn:27 okt 2012 18:55
av inzane2012
helt enig med resten ja, ALDRI send di noe mer enn "standar" kortinfo...
I væreste fall bør en kopi av førerkort vere godt nok, men ta like godt å finn noen andre å handle fra...

Re: Lureri eller fakta?

Legg innLagt inn:28 okt 2012 09:46
av harared
Samme clutch fra samme firma på e-bay hvor du bruker paypal istedet: http://www.ebay.com/itm/SPEC-Clutch-Kit ... 48409ff4db

De har 99,3 % positiv feedback så tviler på at du blir lurt...

Re: Lureri eller fakta?

Legg innLagt inn:28 okt 2012 19:39
av loft
harared skrev:Samme clutch fra samme firma på e-bay hvor du bruker paypal istedet: http://www.ebay.com/itm/SPEC-Clutch-Kit ... 48409ff4db

De har 99,3 % positiv feedback så tviler på at du blir lurt...
Oh, takk!:)

Re: Lureri eller fakta?

Legg innLagt inn:31 okt 2012 21:54
av loft
Takket været orkanen på vestkysten dropper jeg å kjøpe fra vestkysten...Tar nok LANG tid før den i så fall kommer.
Spec stage 4 clutch for carlos sains (ST185, 2.0l alltrac), tar imot alle linker med STOR takk hvis dere vet av nettsider som IKKE sender fra vestkysten..
Prøvd å leita men finner stortsett bare usa..

Re: Lureri eller fakta?

Legg innLagt inn:31 okt 2012 23:46
av ArildM
Fensport har kjørt mye racing med sin 3SGTE konverterte Celica T230 serie. Vil tro at de har clutch du kan bruke. Holder til i England.

http://www.fensport.co.uk/Parts/Model_18/Category_3/

Evt kan du jo sjekke Ebay.co.uk eller noen Japanske sider.

Re: Lureri eller fakta?

Legg innLagt inn:01 nov 2012 17:27
av loft
ArildM skrev:Fensport har kjørt mye racing med sin 3SGTE konverterte Celica T230 serie. Vil tro at de har clutch du kan bruke. Holder til i England.

http://www.fensport.co.uk/Parts/Model_18/Category_3/

Evt kan du jo sjekke Ebay.co.uk eller noen Japanske sider.
AHhh finnes britisk ebayside også ja!:)
Takk!:)

Re: Lureri eller fakta?

Legg innLagt inn:01 nov 2012 23:44
av ArildM
Bare hyggelig :)

Re: Lureri eller fakta?

Legg innLagt inn:12 nov 2012 20:05
av loft
Sliter med å finne clutch altså, noen som kan hjelpe meg? Helst ikke fra USA mtp orkanen og drit som har vært på østkysten. Vet ikke om alt er OK der nå men tviler, tar litt tid for all post og trafikk til å komme på bane igjen.

Spec stage 4 clutch til en 3sgte (1992 CS)..