Side 1 av 1

caliper bytte.

Legg innLagt inn:10 feb 2014 15:07
av Larsa083
Hjelp!!
Jeg kjøpte ny caliper til min 91 Mr2. Men hullene passer ikke på festet. er ca 3-4 mm forskjell. Er det flere forskjellige typer til samme års modell?

Re: caliper bytte.

Legg innLagt inn:10 feb 2014 19:56
av lasse
Da vil jeg tippe du har fått feil caliper, evt fått feil klave? (delen du srkur fast på navet, som delen av caliperen med stempelet glir inn på) Kan jo evt prøve å bytte over klaven fra gamle caliperen din om den ikke er rusta fast?

Re: caliper bytte.

Legg innLagt inn:11 feb 2014 09:59
av Makk
Hvor kjøpte du dem? USA? Du skal ha "turbobremser" til 91 3sge med dobbelstempel caliper hehe. Jeg fikk klaver med da jeg bestilte fra twosrus :)

Så viss du har kjøpt singel så blir det feil, lett å bomme på denne her pga dårlig beskrivelse hehe.

Re: caliper bytte.

Legg innLagt inn:11 feb 2014 13:39
av Larsa083
Var på mekonomen i dag og kjøpte caliper til 14". prøve denne i kveld. Kjøpte den første på bremsedeler.no
Fikk beskjed der om at det var den eneste som kunne passe. Så da får vi se i kveld.

Re: caliper bytte.

Legg innLagt inn:11 feb 2014 15:13
av Makk
Twosrus.com

handler nesten kun her. Anbefaler på det sterkeste, andre vil nok si det samme :D

Re: caliper bytte.

Legg innLagt inn:11 feb 2014 18:23
av Larsa083
Det er greit å vite. Takk