Side 1 av 1

Varsellamper lyser

Legg innLagt inn:23 mar 2014 19:59
av roaha
Håper noen kan hjelpe meg med dette.
Har en Toyota Avensis st.v. 2008. Etter å ha kjørt med henger så lyser følgende lamper: TRC OFF, ABS, VSC OFF. I tillegg så slutter bremelysene å virke. Har opplevd dette tidligere, og da har feilen blitt rettet på verksted. Vet at Toyotaverkstedet har skiftet en sikring og en lyspære, men vet ikke hvilken sikring. Finner ikke ut av det i instruksjonsboka. Noen som vet hvilken sikring som skal skiftes?

Re: Varsellamper lyser

Legg innLagt inn:24 mar 2014 09:46
av ST205RR
om du har satt i eller tatt ut henger-kontakten mens bilen var i gang kan sikringa til bremselys ryke
beste er å stoppe motor og slå av lys når kontakt skal inn eller ut

se etter 10 amp "stopp/brake light eller tail light" sikring i lokket på sikringsbox på venstre side forran inne i bilen under dasjbord ved A stolpen :wink:

Re: Varsellamper lyser

Legg innLagt inn:24 mar 2014 15:48
av Makk
Har også vært borti at nyere biler har en egen styre enhet på hengerkontakten å den klikker bananas om det blir kortslutning og må da må skiftes... det pga canbus så er det slik.

Vet ikke om denne bilen har dette.

Om du eier hengeren eller låner den av en kompiss så ville jeg ha fått den kontrollert. El opplegg på hengere er mer tragisk enn nord korea.