Side 1 av 1

Laging av basskasse

Legg innLagt inn:15 okt 2004 13:53
av QicSilver
Hvilke mål må jeg ha på en dobbel 12" lukket basskasse ? Er det noe spesiell m'3 (kubikkmeter) som jeg må regne ut etter hvilke element jeg har tenkt å ha i (alpine element) eller er det bare å se hva som er vanlig for 2 12"'ere, å kjøre på?

PS: når jeg sier mål helt i begynnelsen så må jeg ha bredde og høyde etter bilen, så om dere ikke kan målene bak i en T20, slipper dere si dem :lol:

Legg innLagt inn:15 okt 2004 17:00
av tojo
Må regnes ut ifra dataene på de subbene du skal bruke!Det står som oftes anbefalt kassevolum på embalasjen eller på produktdataen som følger med høytalleren.(men selvfølgelig kan du bare mekk en kasse,men da kommer resultatet deretter)
Anbefaler at du får utregnet kassevolum,så kan du bestemme målene(tilpasse)på kassen selv etter hvordan utformelse du vil ha .

Legg innLagt inn:15 okt 2004 18:51
av @lpher
What tojo said :)

Åssen Alpine-bass er det du har da?

@lpher