senkesett til corolla E11
Legg innLagt inn:11 mai 2005 20:29
av jorgen20
er det noen som kan hjelpe meg med senkesett til corolla E11 eller stivere fjærer til bilen min for den er alt for myk i fjærene bak, så hver gang det er noen som setter seg inn bak så blir den så lav at eksosanlegget subber nedi når jeg kjører over fartsdumper

Legg innLagt inn:11 mai 2005 21:05
av GT_rider
Da må du nok ha nye fjører. Holder med originalfjører viss du ikke har planer om senking. De har rett og slett mista litt av spennet.
Kjenner en som jobber på delelager, og han sa at nyere biler har problem med for myke fjører, noe som resulterer i at de mister spennet etter en stund. Var fra 96 og oppover sa han.
Hvordan det er med corolla vet jeg ikke, men fikk inntrykk av at han snakka om alle vanlige biler generelt. Brukte visst litt mykt stål i forhold til før.
Legg innLagt inn:13 mai 2005 09:41
av Poppe1
Jeg har tte understell på min, det er meget stivt...
