TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Myklebust sin Celica type raud 1990

  • Skryt, prat og kommentarer.
Skryt, prat og kommentarer.
 #468476  av ArildM
 
Sjeldent man MÅ ha slike ting, men kjekt å ha, noen ganger :)
 #468488  av Myklebust
 
Kjempekjekt å ha! Har en manual til Carinaen som har hjelpt en del! Husker ikkje merket, er ei typ a5-størrelse kvit bok. God ressurs!
 #469226  av Myklebust
 
Ingen stor oppdatering, men lenge sia!

Merker Celicaen gror på meg! Har bytta kalipperne framme så er uten heng no! Skiva fekk kast etter Sverigeturen der eg hadde heng av og på, så den er i bestilling. Ellers har eg fått balansert felgene, og det hjalp noke voldsomt. Felgene som stod bak måtte ha 50-60 gram så der var meir enn eg trudde. Har jo skreve her før at eg syns bilen er treig og ikkje like lett i sving som Carinaen, men det er blitt bedre no! Og faktisk en del respons frå "publikum" :lol: Vippelykter er veldig sjeldent, den har jo ferrari-fargen osv.

Ellers lekker den frå topplokket, akkurat som Carinaen gjorde tidligere. Så der har eg også deler i bestilling. Bakdempere har eg stående frå i fjor, så der er forskjellig jobb! Men gledes!

Planen er at Celicaen vinner over MX-5en. Skal prøve å selge Miataen no i sommer, så er det noken som kunne tenke seg en 2018 MX-5 RF, så ta kontakt. Fin fin stand og litt OEM plus 8)

Fabler litt om å få bygd eksos på den og. Veldig grom i midtregisteret, men eksosen er original så altfor lite lyd. Hadde vore fett med loffpotte på den. Men det er langt fram! :wink:
Vedlegg
20260411_143614 2000px.jpg
20260411_143614 2000px.jpg (833.67 kiB) Vist 90 ganger
 #469232  av ArildM
 
At du tenker å bytte ut MX-5 med Celicaen må jo være tidenes kompliment til Celica 8)

Og med salg av den så har du vel nok til litt mods til denne?
Og som du sier, du blir godt sett med en slik bil i et hav av hvitt, grått og svarte kjedeligheter :lol: 8)
 #469260  av Myklebust
 
Det er jo det! Men grunnen til salg er sammensatt vettu! :lol:

Nettopp! Alt for lite spennende å sjå i trafikken. Var i Italia i fjor, og herremeg kor mykje meir spennende bilpark. Og då mener eg egentlig berre ganske ordinære humdrum, smågamle biler, men med bensin og diesel og kanskje litt farger! :oops:
 #469276  av ArildM
 
Italia har vel kanskje litt mer smak og lidenskap for bil en hvermannsen her på berget, som kun skal fra A-B
Samt at ikke halve landet er såpass oljerike at de kan kjøpe seg ny elbil. Mulig bensinbilen er litt mer i sjela deres også?

Synes det er helt ok at det er høy elbilandel her i landet, det blir masse rimelige bruktbiler å få tak i. Men at så mye er enten grått, hvitt eller sort er totalt katastrofe :lol: :roll:

Grått er greit nok, det er perfekt for det skjuler dritten, men hvitt og sort er jo umulig å holde rent :roll:
Så håper mange kjøper den nye CHR+ i bronse/organge, ser kurrant ut.
 #469302  av Myklebust
 
Begynt å komme en del elbiler no som har litt friske farger og visstnok er meire gøy å køyre. Så fint det. Problematisk med all teknoen dei skal montere i nybiler uansett drivstoff. Filholder, plingplong, blackbox og bloatware.

Min strategi akkurat no er at det fins så mykje gøy biler produsert før 2024. Har man en relativt nyere bil 2015+ så har den alt du trenger av sikkerhet og tilkoplinger. Også trenger man en morro sommerbil! Og gjerne en veldig mykje eldre veteran! Så holder det lenge. Til slutt blir det sikkert en elbil, men er lenge til endå.

Ellers positivt at mange bensinstasjoner rundt om velger å tilby 98 oktan :D
 #469305  av ArildM
 
Enig enig. Hva enn som er billig å kjøre med til daglig. Gjerne lite støy, billig i drift og som du sier noe tech kan være greit.
Nå virker det som at NCAP trekker i scoren sin på biler som har ting på touchskjerm, så da vil nok produsentene tvinges over til fysiske knapper. Neste steg er enkelt å slå av masete varslinger, og der har nye CHR/BZ en enkel knapp på touchskjerm for å slå av det mest irriterende. Så ting kommer seg synes jeg. Kina skulle vel forby jallaballa innfelte dørhåndtak, så da slipper man det også. Toyota viser uansett at de satser på enkle og langvarige biler, uavhengig av drivstoff.

Og som du sier, de gode gamle bilene som går på bensin vil leve lenge lenge videre, så da har man det greit? :D