TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Thomas sin MR2 SW20 - BlackBird

  • Skryt, prat og kommentarer.
Skryt, prat og kommentarer.
 #469486  av ArildM
 
Nice nice :)
Ikke alle mods som må være seriøse, noen gang er det helt innafor med noe som legger til sjarm :D

Ellers fint funn med blinklys, blir bare sjeldnere og sjeldnere å komme over slike ting.
 #469487  av GhostRider88
 
Ja, sant det. Dasai mochi har blitt en greie I japansk bilkultur og et samlerobjekt. Så synes det passer I en mr2. Slapp også å feste borrelås teip I selve interiøret Så unngår gjenstridige lim rester om det en gang skal fjernes.
 #469522  av GhostRider88
 
Ble litt paff da jeg så at det hadde kommet noen dråper kjølevæske på gulvet i løpet av natten etter gårsdagens kjøretur. Kom fra passasjer siden, samme side som tempsensor til vifte og tappeskruen er.
Fant trolig ut hva det var. Vi tok av deksel over radiator og lyste ned. Kunne se det var fuktig under ved tappeskruen, men Kunne ikke se fra toppen om det var tappeskruen det kom fra. Lot bilen så på tomgang og vi så det kom et par drypp under. Så kjente faren min på tappeskruen og den var våt under og han klarte stramme den bittelitt med fingrene så den ble helt stram. Etter det har det ikke kommet noe mer som vi kan se. Så skyller av ned ved tappeskruen I morgen og setter på dekselet igjen. Det gir også mening siden vi ikke kjente på tappeskruen da vi monterte radiator, så den har sikkert bare vært skrudd inntill. Så virker heldigvis som det var så enkelt. Påfyllingen er helt full og det samme er ekspansjons tanken.
Googlet at ​på helt nye radiatorer er tappeskruen som regel bare skrudd inn fra fabrikken for at den ikke skal falle ut under transport. Den er altså sjeldent strammet til eller skikkelig tettet før montering.
 #469523  av ArildM
 
Kjekk liten "quick fix" :)
Og ikke uvanlig at det er behøvelig med slike småjusteringer etter å ha byttet ting.

Veldig bra når det er så enkelt som det der da :wink:
  • 1
  • 103
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107