Noen som har en anelse hva toyota tar for å skifte synk ringer på en CS dersom man kommer til de med girkassen løs? Er vel en litt vel komplisert jobb for en privatperson som kun har erfaring med motor reprasjoner... ?
eGtTurbo skrev:ja får satse på at de har gjort det før.. lite miljø her oppe....Neppe at de har bytta sync ringer på en GT4 kasse før. Toyota Tromsø hadde ikke skrudd på en slik bil engang
eGtTurbo skrev:uff, ja nettopp.. men de klarer vel å finne frem en fastpris likevelGrei skuring om du har gjort det før ja, for og få ned gear kassen må motoren løftes på høykant eller rett og slett løftes ut av bilen som trolig er det enkleste.
Er vel ikke noe spesiellt vanskelig å ta ut kassa på CS? regner med det er som på alle 4x4 biler.. Enkel rett frem skruing, men tar litt tid
Tor skrev:Vil nok anbefale og ta ned hele motoren, dette er nok den enkleste løsningen.eGtTurbo skrev:uff, ja nettopp.. men de klarer vel å finne frem en fastpris likevelGrei skuring om du har gjort det før ja, for og få ned gear kassen må motoren løftes på høykant eller rett og slett løftes ut av bilen som trolig er det enkleste.
Er vel ikke noe spesiellt vanskelig å ta ut kassa på CS? regner med det er som på alle 4x4 biler.. Enkel rett frem skruing, men tar litt tid