TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • TÜV-papirer pÃ¥ MR2 Turbo! HJELP! (typegodkjenning)

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt MR2
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt MR2

 #114168  av Master
 
Problemet er ikke om bilen er orginal eller ikke (hvis jeg får tak i tuvpapirer og viser senkesettpapirene mine) Men hvis jeg skulle vist bilen som USA-bil må den være som fra fabrikk. Altså måtte jeg ha bytta front, hekkskjørt, felger, dekk, fjærer, målere osv osv..

Jeg prøver iherdig å få tak i tuvpapirer, men alle er jo opptatt i møter her og der osv... :cry:

 #114180  av jensi
 
Leidulf Nilsen Bil (Tananger)skaffer dette til deg for 2-3 laken.
Han skaffa dette til meg og har rega noen turboer tidligere.
Jens

 #114182  av Master
 
TAKK:D det var tipset jeg trengte :).. jeg skal fakse noe greier til han i morra så kanskje han fikser det..

 #114653  av Raze_r
 
nå... åssen går det da?
fått bilen på veien :P

 #114656  av Master
 
Nei, venter på TUV papirer fra tyskland. Så må jeg bestille meg 4 hjulskontroll, samt ny time hos biltilsynet. Så blir vel neppe før neste uke .. :?

 #114918  av TomG
 
hold oss orientert.

T

 #117211  av Blueman
 
Hvordan gikk egetlig dette :?:

 #117233  av Master
 
Hei hopp joda... jeg fikk de typegodkjenningspapirene. Etter kanskje 2 uker. Bestilte ny time hos biltilsynet, men fikk da en haug med andre mangler siden bilen tas inn som vanlig importbil.

Måtte ha e-merkede lykter, setebelter samt litt småting. Får godkjenning iløpet av starten av neste uke, så blir å komme med mer info da.

 #117255  av aWeX
 
Jeg har fått for meg at kravet om E-merkede setebelter har falt bort. Mener også at de eneste lyktene som må være E-merkede, er hovedlyktene. Undersøk reglene godt, det er mange ansatte hos biltilsynet som lever i fortiden. Snakk med noen som har erfaringer på området, så finner du fort ut hvilke krav biltilsynet kan stille, og hva som er bare tull.
Master skrev:Hei hopp joda... jeg fikk de typegodkjenningspapirene. Etter kanskje 2 uker. Bestilte ny time hos biltilsynet, men fikk da en haug med andre mangler siden bilen tas inn som vanlig importbil.

Måtte ha e-merkede lykter, setebelter samt litt småting. Får godkjenning iløpet av starten av neste uke, så blir å komme med mer info da.

 #117940  av Master
 
Da var endelig bilen registrert! Etter ca 2 mnd venting på frakt, og 1 mnd med 3 biltilsyntimer..

Måtte gjennom en god del for å få den på skilter.. Vil takke "Paoblo" på forumet som hjalp meg med det hele... Bra man har hjelpsomme ts-ogn'ere når man er i nød!

Ei erfaring rikere hvertfall... IKKE importer en uoriginal MR2 turbo fra statene... Importer originalt, og bygg om her hjemme. Sparer masse tid og penger.

 #117949  av ST205RR
 
grattis :D kommer du på ACR i august ?

 #117973  av Master
 
JA jeg tror det må bli en tur nedover dit :P

 #118069  av kake
 
Ja gratulerer med bilen på veien :) Fikk du bruk for de blinklysa foran eller ? Skjønner ikke hvorfor den ikke skulle bli godkjent med diamond cut, men ?

 #118117  av Dr.Ling
 
Kom gjerne innom når tid som helst (har sydenferie hjemme nå) og vis fram gliset.........

 #118124  av Master
 
Espen: Ja jeg fikk bruk for lyktene jeg kjøpte hos deg.. står enda på bilen, har ikke gidda å bytte enda :)

Stefan: jepp tar meg en tur innom iløpet av helga :)