TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Hvor mye trykk tÃ¥ler 4-AGZE? (tidl emne 4-AGZE)

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt alle andre Toyota modeller
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt alle andre Toyota modeller

 #128339  av CelicaTurbo
 
ref forumets regler: det er fint om alle kan skrive emnetekst som faktisk beskriver innholdet i posten, derfor er din emnetekst endret og jeg håper du er obs på reglene neste gang ( http://www.ts-ogn.no/phpBB2/viewtopic.php?p=98709#98709 )

 #128626  av Kebab gud
 
skal du først bytte så burde du skrive det riktig da .. heter 4a-gze .. ikke 4-agze :P

 #128639  av @lpher
 
Hey hey...give the man a break da...han er jo nyregistrert jo :)

Noen som vet? :)

 #128662  av CelicaTurbo
 
om jeg husker rett så kjører wilmann her på forumet med 0.9-1.0 men han har bablet om et triks som skulle gi ca 1.1 i trykk og at mange (på andre forum) kjørte med dette i lengre tid uten problemer, og jeg tror også wilmann har gjennomført det trikset for en tid tilbake og jeg har nå ikke hørt noen rykter om problemer med motoren enda ;)

 #128689  av kennethx
 
CelicaTurbo skrev:om jeg husker rett så kjører wilmann her på forumet med 0.9-1.0 men han har bablet om et triks som skulle gi ca 1.1 i trykk og at mange (på andre forum) kjørte med dette i lengre tid uten problemer, og jeg tror også wilmann har gjennomført det trikset for en tid tilbake og jeg har nå ikke hørt noen rykter om problemer med motoren enda ;)
Bortsett fra det typiske GZE 5500 fail safe mode dritt problemet da...

 #128703  av Morten
 
kennethx skrev:Bortsett fra det typiske GZE 5500 fail safe mode dritt problemet da...
Hehe, er så glad jeg ikke har det problemet på min! :D

Ellers kommer det mye an på resten av oppsettet ditt. Tenker du max trykk for selve motoren etter bytte fra den orginale kompressoren til f.eks en turbo? Eller med orginalt oppsett og bare omdreving av kompressor? Med den orginale kompressoren er det ikke fysisk plass til større reimhjul enn et som vil gi deg ca.1-1,1bar trykk. Om det er trygt eller ikke kommer mye ann på innjusteringer etterpå. Som et minimum bør du sjekke at luft/bensin forholdet er furnuftig etter omdrevingen. Personlig ville jeg også ha sjekket tenning, EGT og innsugstemeraturene. Motoren i seg selv er sterk nok, men er ikke ting riktig innjustert varer det ikke lenge.

 #128774  av sethro
 
Lov til å skrive feil da :-) Er helt ny i Toyota game..... Og jeg elsker det!

Skal ha turbo. Lurte på en T28...

 #128779  av sethro
 
Og med det samme jeg innpå det, noen som har vært borti
twincharger, turbo og kompressor?.... Oppsett på det?