TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • STREETMEET LØRDAG 24... Skedsmohallen..

  • For planlegging av treff eller smÃ¥ møter
For planlegging av treff eller små møter

 #133889  av Kjelliken
 
celicat23 skrev:
BrennaRacing skrev:Ja, enig i at de prioriterer helt feil. Det var jo ikke så værst her i forhold til streetmeet på Metro (Lørenskog) da, der var det jo politihelikopter å sånn...
Når streetmeet på metro var kjørte snutefaen rundt i området med minst 2 sivil biler og tvingte alle de så på veien med hint av modifisert bil ned til biltilsynet for teknisk kontroll.

Vet det er noen tankeløse tomsinger som kommer med "de gjør bare jobben sin" forsvaret - men det holder ikke mål. Det er snakk om ressursbruk, og prioriteringer -- ikke om de gjør jobben sin eller ikke. Syns politiet hadde vært en flott gjeng, hadde de faktisk gjort noe nytte.

Men det gjør de ikke. De lar kriminelle være i fred, for gud bedre om de skulle aksjonert mot de - og risikere bli skutt mot. Iiiik, kan da ikke ha noe av det. Nei, da er det MYE bedre å plage harmløse folk som er glad i bilen sin. For som vanlige borgere er vi avhengig av jobb, og har ikke mulighet til fengselstid. Så vi slår ikke snuten rett ned når de kommer.
Og det både vet de, og missbruker de.

Svin!!!!
:twisted: ikke for og snakke om at med en gang du har modifisert bilen så er den lifs farlig fordi de mener du ikke vet hva du holder på med.
Akkurat som om en orginal bil skulle være det beste som er mulig og få på veien og umulig og forbeder... :evil:

Mener både biltlsyn og politi burde være mere seriøse når de ser på oppgradering av biler. tenker spesielt på bremser og dempere. Vi sitter dem ikke på fordi bilen skal bli dårligere og kjøre.. har ofte mer en en positiv virkning med og senke en bil så lenge det er ordentelig gjort.

Og de burde se nærmere på TUV og hva det TUV papiret innebærer..

Ikke at jeg er ekspert men har jo lyst til og være en :lol: 8)

 #134032  av 2fastgt4
 
hei fox.

leste ett sted at det er lov å bruke neonlys på show.
Problemet er at du kan først montere dem på showet.
Hjelper ikke at du har en "lysbryter" på dashcen.

Mulig også at "showet" må være godkjent.Hvis ikke har man jo ikke lov å være der engang :roll:

ps jeg er selvfølgelig ikke enig i dette og føler med deg.

eneste grunnen til at politiet sender biler til biltilsynet er for at folk skal bli litt "redde" for å dra på møtene,og for å statuere et eksempel på at det kan skje DEG.