TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Motor bytte pÃ¥ corolla gt, anbefalinger,erfaring div motorer

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt alle andre Toyota modeller
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt alle andre Toyota modeller
 #139983  av aneich
 
Hei har tenkt litt på å bytte motor i min gt, har sjekket litt rundt.
Har sett en del på denne siden; http://www.jbmotorsport.co.uk/
Der kunne jeg tenkt meg den Toyota 4A-GE
20v Black Top, er det noen som har erfaringer med denne motoren? og hvordan kvaliteten på motorene er eller hvor seriøse disse forhandlerene er?

Har og sitt litt på fensport, etter bremseskiver, grenstuff klosser, og justerbare koni dempere.. Men sånn som jeg forstod det så skulle det gå å bruke di orginale gt caliberene?

Eller har dere der ute prøvd og er mer fornøyd med noen av di andre motorene?

Takker for alle svar..

 #140000  av CelicaTurbo
 
angående import av motor er det flere som bruker denne black-toppen og er fornøyd, men folk som vet mer om denne motoren enn meg kan gjerne fortelle om det er noen kjente problemer eller svakheter med motoren.

Ellers, jeg kjenner ikke til det selskapet der, men både Markus (MR2Turbo) og Toyparts her på forumet skaffer motorer til gode priser, samt motorimport.dk er en aktuell leverandør som jeg ikke har hørt noe spesiellt negativt om.