TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Skiltplassering i front.

  • Generell diskusjon / "off topic" emner, media, annonser pÃ¥ Finn.no, video fra YouTube osv
Generell diskusjon / "off topic" emner, media, annonser på Finn.no, video fra YouTube osv
 #1393  av Truls
 
Er det noen som har forslag til en bedre plassering av skiltet foran en halvveis opp på panseret på plasten.
Er det f.eks en god løsning å montere det foran radiatoren på vinkler.
Jeg syntes nemlig at den vanlige løsningen er uheldig. :?:
Hilsen Truls.

 #1397  av Hobbes
 
Jeg har det, og det funker bra. men jeg har også hørt at noen har fått godkjent mindre skilt hvis det er montert foran radiatoren. Ved å henvise til kjølings problemer.

Jeg har også viknlet mitt skilt for å gjøre det vanskeligere for laser målinger. :D

 #1399  av tahustvedt
 
Så en gang et bilde av en Mazda MX-5 med et skiltfeste som gjorde at skiltet felte seg inn i luftinntaket foran når man kjørte over en viss hastighet. :)

Men det er jo når bilen står i ro at man irriterer seg over det.


Tor Arne

 #1400  av CelicaTurbo
 
hehe, tenk å blitt tatt for å kjøre for fort OG kjøre uten skilt da :) Tror nok at man blir stoppet i en laserkontroll selv om man ikke fikk noen måling, og når man i tillegg ikke kunne se skiltet? For ikke å snakke om når UP er ute i sivil bil :) "Jeg beklager betjent, men jeg aner hvirkelig ikke hvorfor skiltet forsvant!"?? hehehe :)

 #1402  av tahustvedt
 
Jeg: "Jamen se selv, da! Skiltet er jo der nå." :)

Onkel: "Ja visst! Der ser man, øynene er det første man blir blind på." ;)


Tor Arne

 #1403  av arild
 
Men dere som har festet det forran radiatoren, hvordan har dere løst det?
Har dere skrudd det rett inn i den horisontale plasten midt i "grillen"?

Jeg vurderer å gjøre det, men det er så stygge hull bak skiltet der det sitter nå.

 #1405  av Hobbes
 
Montert på vinkler som er festet på undersiden av støt fangeren.

 #1424  av MR2turbo
 
Jeg har og montert det på vinkler foran radiatoren. Brukte vanlige små hylleknekter som jeg sveiste om sånn at de fikk litt vinkel, lakkerte de sorte+ sveiste fast pinneskruer til skiltet sånn at det kunne festes med muttere. Brukte de først med vanlig skilt og nå med det lille nye "USA-skiltet"
Bilde