TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Omlakering av MR2 i sverige

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt alle andre Toyota modeller
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt alle andre Toyota modeller
 #144087  av adrian
 
Jeg lurte på om det er noen her som vet hvor i svergie man kan få lakert bilen.


er det billigere å laker bilen i svergie?

vurderte å omlakere bilen min i camelon farge
vil dette koste mye?

 #144198  av BrennaRacing
 
Det vil nok koste en del ja...

Lakkering i vanlig farge koster et sted mellom 20 og 30 tusen. Ã… det er ganske mye dyrere for camelonlakk...

Tror egentlig ikke det er så utrolig mye billigere i Sverige...

Ta deg en roadtrip til Polen. Har hørt man får hellakkering for rundt 5000 der :D

 #144222  av TurboKnut
 
Vinninga går nok fort opp i spinninga om man skal lakkere bilen i Sverige.

Siden du bor i Tromsø, så regner jeg med at du ikke drar til Stockholm eller Malmø for å lakkere bilen. Nærmeste sted det er greit å lakkere for deg er vel Pajala eller Kiruna. Og hvor langt er det dit? Er de flinke?? Skal du levere bilen ferdig nedplukket eller skal de gjøre det for deg? Evt om du leverer den nedplukket, hvordan skal du få bilen dit? - og hjem igjen? - Og hva koster det? Skal du stå og vente på at de gjør det eller skal du reise 50 mil fire ganger?
Og hva gjør du om du ikke er fornøyd med lakeringen når du skal hente bilen, eller at du oppdager at det bare var mygellakk og det pipler frem gugg og dritt etter tre måneder?

Mye å ta i betraktning med å lakkere bilen i Sverige.

 #144229  av BrennaRacing
 
Ta det svart i Norge....Det er billigst å nærmest hvertfall :lol:

 #144407  av adrian
 
ja hvis man skal ta det svart så må man jo ha bekjentskap. lar ikke f.eks en lærling gjøre jobben. man må nesten kjenne personen eller være bekjent av en kompis. ellers tror jeg at han bare vil bli ferdig med det og det går ut over kvaliteten.

20.000 - 30.000 tusen kansje man bare skulle glemme hele greia :shock:

 #144439  av jumbo
 
Regner med totalbudskjett på ca 50 laken for min :wink:

 #144537  av cameleon
 
Hvor i all verden er det dere får de prisene der fra??? :shock:
Peronlig så får jeg hellakkering i bilens samme farge for maks 15k og det er ikke svart. Svart kan jeg få det for godt under 10k.
Kamelolakkering med en 6-7 farger får jeg for 30k blank. da er det inkludert lakkering inni dørene og alt.

Om dere skal lakkere hos merkeverksted så vil det koste de summene der ja. men seriøst. aldri bruk de. resultatet trenger ikke nødvendigvis være så utrolig bra heller.

 #144538  av cameleon
 
jumbo skrev:Regner med totalbudskjett på ca 50 laken for min :wink:
Skal du lakkere bilen din for 50k?
hvilken lakk er det du skal ha da? hehe. var jo en grotesk pris hehe... :)

 #144567  av BrennaRacing
 
Snakket med en eller annet på forumet her for litt siden...Husker ikke helt hva han kalte seg men han jobbet som oppretter eller lakkerer eller no hos Toyota...De skulle sånn ca ha 30000 for en hellakkering..Pluss at en kamerat av meg hellakkerte Golf Cab`en sin..Han betalte litt over 40000. Det var ikke lakking inne i dørene å sånn, men det var med litt retting av parkeringsbulker.... :lol:

 #144569  av cameleon
 
BrennaRacing skrev:Snakket med en eller annet på forumet her for litt siden...Husker ikke helt hva han kalte seg men han jobbet som oppretter eller lakkerer eller no hos Toyota...De skulle sånn ca ha 30000 for en hellakkering..Pluss at en kamerat av meg hellakkerte Golf Cab`en sin..Han betalte litt over 40000. Det var ikke lakking inne i dørene å sånn, men det var med litt retting av parkeringsbulker.... :lol:
du må i alle fall ikke finne på å lakkere noe hos merkeverksteder. de fleste lakkjobbene de gjør der er jo forsikringskader, noe som gjør det dyrere om du bare skal hellakkere.

 #144585  av jumbo
 
cameleon skrev:
jumbo skrev:Regner med totalbudskjett på ca 50 laken for min :wink:
Skal du lakkere bilen din for 50k?
hvilken lakk er det du skal ha da? hehe. var jo en grotesk pris hehe... :)
Jeg sa totalbudsjett, det inkluderer en del mer enn bare lakk og selve lakkeringen... Har begrenset med tid og arbeidslyst selv, så kommer til å bruke en del på å sette bort forarbeid, antirust, tilpassing av styling etc etc. Kommer ikke engang til å starte på det prosjektet uten såpass med grunker tilgjengelig. Har satt av ca 50 laken pr i dag, så regner med å starte til våren dersom jeg er gangfør igjen innen den tid