TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • AE92 4x4 tanke ekspriment?

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt alle andre Toyota modeller
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt alle andre Toyota modeller
 #141994  av lasserj
 
jeg fantaserer om og bygge om en AE92 hb til 4x4 med utgangspungt i
88 corolla stv og 4age blacktop motoren. noen som vet om girkasse/fordelings kassa fra 4x4 corollaen passer på 4age`en?

 #142197  av Apsis
 
Har også sittet med denne tanken i hodet ;)
Passer HiLux-kassa på 4A-GE'n?
Tror jeg kunne hatt morro av noe sånt med en turbokonvertert GZE :D

 #142250  av lasserj
 
hadde vert litt morro med en corolla GT-i 20v 4x4 :twisted:

 #143326  av yaRis
 
Blokka fra Corolla 4x4 er ikke lik som vanlig Corolla, så det passer nok heller ikke med en 4age motor på gearkassa. Det er freset ut et spor i blokka på 4afe motoren som sitter i corolla 4x4 for å få plass til senterdiffen!

 #146429  av David
 
yaRis skrev:Blokka fra Corolla 4x4 er ikke lik som vanlig Corolla, så det passer nok heller ikke med en 4age motor på gearkassa. Det er freset ut et spor i blokka på 4afe motoren som sitter i corolla 4x4 for å få plass til senterdiffen!
det kan jo løses på 2 måter, enten frese ut spor i 4age blokka, eller bruke 4afe blokka med 4age innmat :)


men hvis det skal bygges 4x4 ville jeg kanskje valgt en motor med litt mer moment enn en 4age..

 #146439  av Apsis
 
David skrev:
yaRis skrev:men hvis det skal bygges 4x4 ville jeg kanskje valgt en motor med litt mer moment enn en 4age..
Som F.eks en (turbokonververt) 4A-GZE ;)
 #288446  av |plumbo
 
Beklager bumping av gammel tråd :

litt info på det jeg har prøvd :
4e-fe ( 1.3l gir kasse ) passer på 4a-fe blokka i bolter hvis du freser noen hull . men clutsh huset er mindre og det resulterer i at clutsh en sluerer

4a\7a motorer har samme gir kasse insats : dvs du kan sette på en 4a-fe gir kasse på en 4a-ge motor. vet corolla e10 er levert med 4x4 på stv . har sett det er en hatchback på island som har 4x4 med 4a-ge silver top . da er gir og alt slik flytta over fra en stv. noe modifisering er det nok har ikke snakka mye med eieren ..
 #289691  av Lørnings
 
Fensport har vel bygd en 4x4 corolla, men det er nyeste typen corolla tror jeg. Men der har de brukt gt4 deler, og 3sgte :D

Det er forresten en på jobben som har en vanlig corolla 1,6 4x4(ae95?) Og der passa ikke 4age blokka nedi heller, den butta i rammevangen tror jeg..