TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • orginal bensi rail

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt MR2
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt MR2
 #151419  av SMT
 
jeg lurte bare på hvor mye den orginale bensin railn til 2gen. 3s-gte
tåler av effekt. før man burde bytte? tenker ikke på mere en 3-350hk.

vist jeg bytter til 550cc eller 640cc dyser så greier jeg meg til det hk målet?

 #151433  av CelicaTurbo
 
den holder til formålet men er ikke spesiellt ideell og det kan være forskjeller i bensintrykk mellom dysene så du bør ha litt margin for at en eller to av sylindrene får mindre bensin enn hva bredbåndslambdaen antyder.. Kanskje Amund kommer med en kommentar her, mener han har lagt tid ned i å undersøke det spesifikke om den railens egenskaper..

 #151437  av sleeper
 
orginal så er det ikke og anbefalle noe serlig større en org dyser på den rail`n.
den er for liten invendig til og mate alle dysen korekt så du vil da ha trykkfall til de 2 siste dysene!

løsningen for deg er enten og kjøpe en større rail,( er flere firmaer som lager noen som passer rett på!) eller så kan du gjøre som jeg har gjort:
jeg har fjernet kaldstartdysa og kjørt bensinreturen gjenom der, mens jeg har bensin inn fra begge siden på railen!
da holder den så mye du vil!(ivertfall mye mer en en walbro pumpe greier og pumpe igjenom!)

for og lage dual feed så må du også kjøpe en ny bensintryksregulator da du trenger plassen til mating av bensin!

 #151441  av SMT
 
noen som har navnet på de levarandørene som selger plug and play rail'ene eller som vet hvor jeg kan få kjøpt meg rail.

 #151583  av Amund
 
Uansett så ville eg ha skifta fuelrail om du går for noe større enn 550 dyser, mener å huske at eg målte det innvendige hullet til 6mm. DET er lite, om du putter bensin inn i begge ender, eller om du så pisser på den :lol:

Fant ut etter å ha snakket med Rune og Toyparts, at den eneste løsningen for meg, var å lage ny. så da gjorde eg det. kan slenge inn bilder når eg får tid til å ta det. den nye er 18mm innvendig, og har inn på begge sider.

 #151624  av Speeder
 
SMT skrev:noen som har navnet på de levarandørene som selger plug and play rail'ene eller som vet hvor jeg kan få kjøpt meg rail.
Se under kjøp og salg :wink:

Mr2Turbo skal selge sin rail, med tilhørende dyser.

 #151627  av SMT
 
jeg så det. men det passer jo ikke til 2gen.3s-gte. vist jeg forsto det riktig?