TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Varsel-lampe

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt MR2
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt MR2
 #170447  av Trial
 
En venn av meg har en 92 mod mr2 gti, og her om dagen så sluttet servoen å virke, og det kom opp en varsel lampe der det står P/S..

Noen som vet hva dette vil si, og hva som er galt?

 #170473  av Trial
 
Hehe, så langt tenkte jeg... :oops:

Men hva kan være galt?

Det er nok servo-væske...

 #170482  av tojo
 
Dere har vel sjekka reima? om dere har gjort det og det er nok servoveske.
SÃ¥ kan det nok lukte overhaling/bytte her.

 #170483  av Trial
 
Har ikke sjekka selv, men han sa at den var i orden..

 #170583  av FireWalk
 
Det er en feil med MR2 med servostyring som gjør at releene av og til slutter å funke. Amerikanerene sier at om man skrur av og på tenningen ca 20 ganger på rad så vil det ofte begynne å funke igjen.. verd et forsøk iallefall? :)

 #170727  av Trial
 
D fungerte faktisk! :wink: Tusen takk.. Sitter her og lurer på hvordan folk finner ut sånt, jeg.. :mrgreen:

 #170728  av FireWalk
 
Trial skrev:D fungerte faktisk! :wink: Tusen takk.. Sitter her og lurer på hvordan folk finner ut sånt, jeg.. :mrgreen:
Det var bra :D
Neis, det er vel slike mc-gyver folk det er snakk om tenker jeg. 8)

 #170732  av Ivar
 
FireWalk skrev:
Trial skrev:D fungerte faktisk! :wink: Tusen takk.. Sitter her og lurer på hvordan folk finner ut sånt, jeg.. :mrgreen:
Det var bra :D
Neis, det er vel slike mc-gyver folk det er snakk om tenker jeg. 8)
Hvis det er reléene som sliter til tider er det vel vanlig å gi det strøm og lytte etter klikk en del ganger. Ikke Macgyver. Common knowledge. 8) :P