TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Venstre bakbremse/handbrekk henger

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt Celica
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt Celica
 #183151  av Daniel_hoy
 
Var så uheldig å mista lappen før helga. Derfor har bilen stått stille til no. Har vaska bilen utafor huset og skulle kjøre den inn i garsja igjenn. Da merka jeg at venstre bakhjul ikke vil trille framover. Fungerer heilt fint når jeg rygger men låser seg når jeg kjører framover.
Jekka opp bilen bake og da kunne jeg snurre hjulet bakover uten problem men låste framover. På andre sida fikk jeg til å snurre hjulet begge veier men da flytta bilen på seg. Bilen sto da i fri. Hvordan skal det vere visst alt fungerer som det skal? Hva tror dere det er som er problemt?
Sist redigert av Daniel_hoy den 05 jul 2006 17:44, redigert 1 gang totalt.

 #183154  av Fred
 
Et eller annet med bremsebånda dine. Slitte, feil justert, løsna ei fjær, feilmontert... noe sånnt som antagelig er gæli. Ta av hjulet, og skiva og se etter...

 #183155  av Daniel_hoy
 
Fred skrev:Et eller annet med bremsebånda dine. Slitte, feil justert, løsna ei fjær, feilmontert... noe sånnt som antagelig er gæli. Ta av hjulet, og skiva og se etter...
Virka ikke som om det er det som er problemet. Men kan no skru av bare for å sjekke.

 #183162  av GT_rider
 
Har bilen stått med håndbrekket på??
I såfall vil jeg anta at det er håndbrekkwiren som lager trøbbel for deg. Har vært ute for det en gang før på en bil. Da tok jeg av trommel/skive og pøste på med WD - 40 inni strømpen der wiren går. Dett gjorde jeg med jevne mellomrom ett par dager, og hvergang, så dro jeg litt i brekket for å få ting til å gli.

Ett tips til hva det kan være.:) Men siden du har drivaksle bak også, så er jeg neimen ikke sikker :?

 #183182  av Daniel_hoy
 
Skrudde av skiva bake å kikka litt på det no. Alt såg bra ut der så skrudde det sammen igjenn å stramme brekket. Fungerte heilt fint når jeg prøvde å kjøre igjenn. Men når jeg brukte brekket igjenn så hang den litt. Men ikke så mye så før. Så litt smøring er vel det som skal til.
Grunnen til at jeg blei ganske bekymra er at noe av det siste jeg gjorde før jeg parkerte, var å spinne rundinger :lol: hehe. Så tenkte at med den uflaksen jeg har hatt site dagene så måtte det være noe alvorlig :P

 #183186  av larsst185
 
Å vaske reint inni trommelen bake er heller ikke så dumt.mens du er i gang.

 #183188  av Andy_Celica
 
Og det du også kan gjøre er å slipe noen spor i bremsebanda, da vil støvet samle seg i spora, og ikke rundt i hele trommelen!

 #185054  av Daniel_hoy
 
Har overhalt calippera bake no så dei skal være i bra stand. Men det hel#¤% bremsefa#¤% på venstre side henger fortsatt.. Er ganske sikker på at det er bremsebandet til handbrekket som kødder det til. For resten er som nytt. Kjørte en liten tur i sta å da var alt blitt skikkelig varmt.
Er det noen som har bilde over hvordan det skal settes samme? Fjørene og slike ting. Er 99% sikker på at det er rett nå for jeg ser bare en måte det passer på.
Men er DRITTLEI akkurat nå så gidder ikke å forske mer på det i dag.

 #185140  av GT4 CS
 
Prøvd og justere litt bak der? Har alt glemt hva du har skrevet i detalj :oops:
Min hang og etter og ha stått en mnd tid med brekket på i garasjen. Aldri hatt problemer med det før, så er nokk noe som går tydeligvis.
Gjør som lars sier, pøs på med bremserens bak der og vask rent ved bånda og inni trommelen i skiva. Er det mye slite kanter kan du prøve slipe de litt ned.
Regner med du spant donuts i rent sinne :lol:
Du brukte ikke tilfeldigvis brekket da :?: Og sparket den ut på clutchn før du slapp brekket helt, da kan du ha deformert ting inni der.

 #185144  av Daniel_hoy
 
Slapp å bruke clutch :D Men fann ut av problemet. Var ei fjør nede som manglet. Hadde ei men der skulle stå 2 paralelle. Så fikk tak i på biltema så no funker det som faen :lol:

 #185152  av GT4 CS
 
Daniel_hoy skrev:Slapp å bruke clutch :D Men fann ut av problemet. Var ei fjør nede som manglet. Hadde ei men der skulle stå 2 paralelle. Så fikk tak i på biltema så no funker det som faen :lol:
Gulle godt mann :D
 #339939  av Gt-4-Ever
 
Henger på min også. Har skiftet bremsebandene og diverse inni der, kan ei fjær ha hoppet av? Noen som kan beskrive hvordan jeg tar løst og sjekker selv? Var en mekaniker som byttetfor meg sist...Skiva v.b blir gloheit under kjøring så må få fikset dette. Virker som den henger litt, løsner, henger seg igejn osv... <kommer klakkelyd under kjøring (klakk på, klakk av....klakk på..)