TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • KN filter pÃ¥ eu kontroll

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt MR2
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt MR2

 #213197  av inzane2012
 
skulle ikke tro det har så mye å si for co'en, men kanskje på støyen...

 #213200  av japse-gnmfr
 
inzane2012 skrev:skulle ikke tro det har så mye å si for co'en, men kanskje på støyen...
støyen er sikker ok men noen som har erfart dette om man kan bytte luftfilter eller ikke..

 #213205  av GT_rider
 
K&N filteret kan trygt stå på bilen under eu-kontroll. Har aldri fått noen anmerkning ang K&N filter, ved eu-kontroll på min bil ihvertfall :)

 #213206  av japse-gnmfr
 
GT_rider skrev:K&N filteret kan trygt stå på bilen under eu-kontroll. Har aldri fått noen anmerkning ang K&N filter, ved eu-kontroll på min bil ihvertfall :)
KK får var på eu kontroll med kn filter i fjor med civicen(1,4 gasser) min og da måtte det fjærnes han mente det slo ut på den avgass måleren men da hadde jeg bare satt på filteret uten og justert noen ting

 #213208  av jumbo
 
Vel, så lenge bilen går under utslipp- og støygrensene er det jo bare å be dem holde kjeft om hva slags luftfilter som sitter på bilen... Eventuelle krav til hva slags filter bilen din skal ha finnes bare i hodet deres i såfall.
 #213360  av hugomidt
 
vi bryr oss ikkje om konefilter på pkk, einaste vist det er feil avgasser så ser vi raskt på filteret om det er skitent, dårli innfestning ol. skriver gjerne en kommentar til kunden.
et filter lager ikkje masse lyd på tomgang. kan aldri tenke meg at d kan bli satt feil på det.
einaste som blir sjekka i motor rommet er chassi nr, innfestninger batteri og bremseveskebeholder (evnt. lekkasjer ol.)