TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Generel turbo-spørsmÃ¥l

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt Celica
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt Celica
 #251990  av CastrolCelica
 
Hvis man deler opp turboen i 3 deler, sneglehuset, hoveddelen og eksoskammeret (håper dere skjønner) så har man små tapper som viser hvordan sneglehuset skal være stilt iforhold til den hoveddelen, samt en tapp på eksoskammeret som viser hvordan hoveddelen skal stå iforhold til den. Er dette noe som er dødsviktig for at den skal fungere slik som den skal?

Det renner olje ned i intercooler og eksos sjø:S Å turboen er flunkende ny:P
 #252000  av Larsen
 
CastrolCelica skrev:Hvis man deler opp turboen i 3 deler, sneglehuset, hoveddelen og eksoskammeret (håper dere skjønner) så har man små tapper som viser hvordan sneglehuset skal være stilt iforhold til den hoveddelen, samt en tapp på eksoskammeret som viser hvordan hoveddelen skal stå iforhold til den. Er dette noe som er dødsviktig for at den skal fungere slik som den skal?

Det renner olje ned i intercooler og eksos sjø:S Å turboen er flunkende ny:P
Vet ikke hvorfor, men olje tettningen pleier ofte å være slik at den enten fungere eller ikke fungerer da turboene er ny eller overhalt.

 #252005  av larsst185
 
jeg har snudd kompressor huset mitt nedover å dette gikk helt fint.Gjorde det ved å løsne det store klipeset som holder dette huset fast til resten.har ikke oplevd noen problemer etter dette.