TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Dynamo blir J#vlig varm..

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt MR2
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt MR2
 #256134  av 323F GTX
 
Hei! sliter litt med at dynamoen blir noe inni granskogen varm. Problemet oppstod ganske plutselig. Virker som motoren jobber tungt og. Dynamoen blir så varm at det ryker ganske kraftig av den. Det er endel oljerester i den, men den har aldri blitt så varm at den har begynt å røyke før nå.. Noen som vet hva som kan være galt? Dynamoen lader 14,7 volt eller så, og ingen varsel lamper går på. :? Men det blir tåke i kupeen etter litt kjøring :P

 #256144  av Mr2 Mk2
 
ta av/løsne reimen og sjekk om den er tung å snurre på.

 #256151  av 323F GTX
 
Var ikke spesielt tung å snurre. Den spant greit av seg selv når jeggav den litt fart :?

 #257125  av FireWalk
 
Olje tar livet av dynamoen fortere enn svint... Vann tåler den, men ikke olje... :wink: Ganske idiotisk at dynamoen befinner seg rett neden for oljepåfyllingslokket på MR2ene, søler man litt så renner det rett ned i dynamoen..

Bruk trakt! 8)

 #257132  av PÃ¥l
 
eller avkappa colaflaske :)

 #257519  av 323F GTX
 
Olje var synderen ja. Hadde heldighvis en ekstra dynamo.. Får håpe eg klarer unngå at denne blir full i olje :?

 #257533  av Mr2Even
 
Pleier å lage et hull i en avis, tre den over påfyllingshullet og trakten oppi hullet der for å unngå søl jeg..:wink:

 #257536  av mr2cato
 
Mr2Even skrev:Pleier å lage et hull i en avis, tre den over påfyllingshullet og trakten oppi hullet der for å unngå søl jeg..:wink:
Ustødig hånd? Eller bare overforsiktig :P
hehe

Holder som regel lenge med en trakt ja, trenger ikke sikte så mye da :D

 #257578  av Mr2Even
 
mr2cato skrev:
Mr2Even skrev:Pleier å lage et hull i en avis, tre den over påfyllingshullet og trakten oppi hullet der for å unngå søl jeg..:wink:
Ustødig hånd? Eller bare overforsiktig :P
hehe

Holder som regel lenge med en trakt ja, trenger ikke sikte så mye da :D
Hehe Joda sant det men nå skal det sies at jeg har en litt liten trakt. Bedre å være føre var :) hehe det værste er jo med engang man skal helle og kanna er full, for da har man ikke helt styringen på hvor strålen kommer. Sist helte jeg forresten fra den store til en mindre kanne med tut da gikk det veldig bra! :wink:

 #257698  av wax
 
Jeg er så stø på hånda, at jeg klarer opp på en stige og heller rett fra flaska. 8)