TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Diverse spm om dumpventil.

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt Celica
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt Celica
 #269616  av Gt-4-Ever
 
Må ha meg ny dumpventil da min er tatt kveld. Slipper ut så mye luft at motoren nesten kveles..tipper fjæra er dårlig.

Noen forslag til hva jeg kan kjøpe? Maks 2000,- men gjerne under det. Kan også kjøpe brukt hvis den er i bra stand.
Sist redigert av Gt-4-Ever den 06 nov 2007 10:22, redigert 1 gang totalt.
 #269637  av celicagt4205nord
 
Gt-4-Ever skrev:Må ha meg ny dumpventil da min er tatt kveld. Slipper ut så mye luft at motoren nesten kveles..tipper fjæra er dårlig.

Noen forslag til hva jeg kan kjøpe? Maks 2000,- men gjerne under det. Kan også kjøpe brukt hvis den er i bra stand.
du skulle spandert på deg en HKS ssqv ventil...den er min favoritt :) men hvis du gidder kan du jo klikke deg inn på youtube å søke på dompventiler så får du høre selv hva du liker.
Besstilte selv HKS ventil hoss stylingtech i Trondheim..kjapp leveringstid også...å det er jo viktig ang bildeler :D

 #270349  av Gt-4-Ever
 
Hva ligger hks ssqv på i pris? Flere steder jeg kan kjøpe den?

Ang. min dumpventil så var fjæra knekt. Når dumpventilen ikke funker begynner bilen da å oppføre seg som en idiot? Null drakraft og slikt? Smeller i eksosen og er helt jævlig. Kan jeg plombere flensen til dumpventilen og kjøre eller er det farlig? Grunnen til at bilen oppfører seg som en idiot er vel at det blir en vakumlekasje..har jeg rett i det?

Hvor kan jeg få tak i ny fjær til min dumpventil? Har prøvd: Meca, Mekonomen, Tools, Toyota, Bil i Nord, Nordic Last og buss...ingen som har rett størrelse. Fjæra er like stor som en 5-kroning ligge akkurat innenfor kanten på 5'ern.

Takker for svar.