-Toyota Avensis D-CAT 177
x-Toyota celica t23
x-Toyota celica gt4 st 205
x-Toyota carina E GTI
x-Opel asconsa GT
x-Toyota celica t23
x-Toyota celica gt4 st 205
x-Toyota carina E GTI
x-Opel asconsa GT
Th4 Ghost skrev:rattet var for eksempel ikke kobla til hjuladu måtte ut å vri på hjula før hver sving ja
Sven skrev:Hehe. Har du lært nå da?nja...vet ikke helt hva jeg skal si
Th4 Ghost skrev:Det har vel noe med massefart og gjøre (er dårlig i fyiskk). Men synes å huske at vi fant ut at å frontkolidere i 50 ikke vil gi samme resultat som å kjøre inn i en vegg i 100. Men for de som har tatt den testen under glattkjøringen, der de skal krasje i 8 km/t, så finner man fort ut at man har lyst til å bruke setebelteDet kommer helt an på hva slags bevegelse de to involverte partene har ETTER sammenstøtet... Drar du rett i en vegg så forblir jo gjerne veggen stående i ro og du tar selv all endring... ved en front mot front er for det første summen som regel mindre enn 100% fordi men sjelden har en helt ren kollisjon der fartøyene ikke i noen som helst grad roterer om hverandre. I tillegg vil innbyrdes vektforskjell (bare masse, ikke bevegelsemasse) påvirke hvem som tar mest g (eller i praksis hvem som får endret sin opprinnelige hastighet mest.
grimfer skrev:Hvis du ikke bruker sikkerheltsbelte, går det bare ut over deg selv (og dine etterlatte), så dette blir vel noe som hver enkelt må ta personlig stilling til.Feilen i denne tankegangen er at det slettes ikke er bare deg selv det går utover. Det går også utover lommeboka til samtlige skattebetalere i landet - og dette er også hele årsaken til at vi har påbud om bilbelte i det hele tatt.
jumbo skrev:Joda, point taken. Jeg satte det litt på spissen.grimfer skrev:Hvis du ikke bruker sikkerheltsbelte, går det bare ut over deg selv (og dine etterlatte), så dette blir vel noe som hver enkelt må ta personlig stilling til.Feilen i denne tankegangen er at det slettes ikke er bare deg selv det går utover. Det går også utover lommeboka til samtlige skattebetalere i landet - og dette er også hele årsaken til at vi har påbud om bilbelte i det hele tatt.