Diskanten er veldig retningsbestemt. Setter du de lavt i dørtrekket, vil lyden blir omtrent ræva, diskanten vil miste fokus og du vil mest sannsynligvis komme til å bli misfornøyd. Du har ikke vurdert å støpe deg holder til disse for å sette i a-stolpen eller eventuelt ved speilhuset?
Det er kun sub'en i ett lydanlegg som du stort sett kan plassere hvor du vil, for det er kun ved de lave frekvensene at man ikke klarer å bestemme hvor lyden kommer fra. Alt fra 100hz og oppover vil du klare å peke på hvor kommer fra, og diskanten som opererer fra la oss si 2k hz og opp vil du med pinlig nøyaktighet si hvor er i etthvert oppsett. Så du bør ikke plassere denne nede i fotbrønnen ved siden av midbassen i bilen.
min anbefaling er: kjøp deg en boks med byggskum, finn tak i ett ekstra speilhus deksel slik du allerede har, og bygg på det med byggskum, for deretter å slipe til en passform til diskanten din, og som heller ikke ser ræva ut i henhold til resten av interiøret ditt. Når du det har gjort, smør inn byggskummet i polyester og herder, og la det tørke. Legg deretter på ett lite lag med glassfibersparkel og puss ned til ønsket form. Lakker eller trekk med noe vinyl, og det vil se nesten originalt ut om du er litt fingernem.
Hvis du ikke ønsker å gjøre jobben selv, så kan sikkert gutta på installbay hamar hjelpe deg med dette, eventuel ketil på audio art. Kan sikkert høre med gutta på bilradiospesialisten også, om de ønsker å ta på seg en slik jobb, vil tro de har folk på monteringsavdelingen sin som kan faget og.

90tallet ringte i stad....
De lurte på om folk enda bruker slike kitt,
de lo,
og la på...
Sture Vedal