TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Har 0 peil pÃ¥ Celica - skal kjøpe en T23 pÃ¥ lørdag-hjelp?

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt Celica
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt Celica
 #285192  av celicat23
 
BLITZ SUS. Det er faktisk mitt bilde, av min motor de bruker på siden sin :-) (som de har fått lov til)

Eneste og merke seg med installasjon er at vi måtte tre på en 2cm bit med silikon rør på den delen av bilen som filteret fester seg på, for at det skulle bli tett (diameteren på delen som fester seg til bilen var for stor...mulig filteret egentlig kun er for T-SPORT utgaven)

Utenom det så var installasjonen rett frem.
 #285208  av celicat23
 
Dennis87 skrev:Jeg ville ikke kjøpt Blitz filter, pga dette:
http://www.mkiv.com/techarticles/filters_test/2/

alle filtrene gir ca likt antall hk i den testet, men Apexi er det som filtrerer best, noe som er veldig viktig, Blitz kommer ikke så bra ut som man ser.
Vel, nå er den testen der like gammel som internet er - og blitz filteret som selges til celica'n er ikke av samme type som er med i testen..
 #285271  av jonR-
 
ok. hva blir det til? :P Jeg går fullstendig god for deres erfaring og meninger vedr. luftfilter og eksos så dette hadde vært fint med lit mer konkret.
Jeg vil ikke velge trp eksosen om den kun fåes som midtstilt....
Så da spør jeg igjen: Jeg vil skifte bakre del for å få en litt mer sportslig lyd fra potta. Ettersom jeg får bilen på nåkommende lørdag, så vil jeg stike innom nærmeste "tuning sjappe", oftest kalt - Torshov, for å kjøpe meg en midlertidlig catback løsning til jeg velger et bedre alternativ. (Jeg har ikke tålmodighet. Særlig ikke da jeg bestiller ting fra utlandet)

Ang. luftfilteret, så skulle jeg selfølgelig også fått dette på torshov (som en midlertidlig løsning).
Er det "plug and play" ? Eller må jeg modde luftfilter på torshov, isåfall hva må til?

I samme slengen jeg er der, så er det noe mer morro jeg kan kjøpe? :)
 #285284  av jonR-
 
celicat23 skrev:
jonR- skrev:I samme slengen jeg er der, så er det noe mer morro jeg kan kjøpe? :)
Masse du kan gjøre :D Her er min slik den var rett før jeg solgte den:



Det er kun lommeboka som stopper deg :wink:

dette ser ikke ut som noe torshov har i hyllene sine :roll:
hehe. veldig fint eksemplar. Om du solgte den for mindre enn 170k, så IKKE si noe.. :P
 #285448  av 94CelicaGT
 
celicat23 sin gamle T23 er..eller hvertfall Var Norges desidert fineste og hadde Alt en bilfrelst kunne ønske..

men siden du er såpass vant til effekt så kunne en Celica T-SPORT passet bedre kanskje..?
 #285504  av lexusmann
 
Flott bil, men du bør få på ei vinge...syns jeg da...
Grattis med ny bil!! :D
 #285598  av jonR-
 
eksos - hva?


Er det i bunn og grunn samme hva slags "cat-back-eksos" jeg kjøper når jeg leverer til verksted for montering?

Har ikke noe sted å gjøre jobben selv + at verksted gjør det uansett sånn jeg vil ha det (i fleste tilfeller).

SÃ¥ SPM ER:

Hva slags eksosanlegg burde jeg kjøpe og hvor? (skal kun ha fra kat. og ut)

Torshov?
mekonomen?



Da kom jeg med to forslag, håper dere har noen bedre! ;)