TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Hard bremsepedal

  • Teknisk diskusjon / spørsmål rundt Celica
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt Celica
 #303481  av ThorT18
 
Hei!

Merker at bremsepedalen blir ganske så hard etter at bilen har stått i ro en stund. Med en gang jeg starter bilen
blir den normal igjen. Hva er grunnen?
 #303482  av Tiendreal
 
er det samme med styreservoen, bare la motoren være av, sett tenninga i "on" eller "acc" og prøv å flytt på rattet.
det er fordi servoene ikke er "på" mens motoren er av (i de fleste tilfeller fordi servoene ville tappet batteriet med engang hvis de hadde fått strøm ifra batteriet)
 #303484  av ThorT18
 
Hørtes jo logisk ut da, men har aldri vært sånn før :P
 #303488  av celicagt4205nord
 
ThorT18 skrev:Hørtes jo logisk ut da, men har aldri vært sånn før :P
det har nok bestandig vært sånn :D
 #303493  av Tiendreal
 
det har alltid vært sånn ja
 #303544  av ThorT18
 
Okey..veldig merkelig, men ok :D Fikk beskjed sist gang på verksted om å skifte bremseveske..har ikke gjort det enda, og lurte på om det hadde noen sammenheng..ble litt stressa :roll:
 #303549  av Fred
 
Vacuum hjelp. Bremsekraftforsterker. Kanskje systemet har vært tett før, slik at vakumet holder seg når bilen ikke går, mens du nå har fått en liten lekkasje i forsterkeren?
 #303551  av sbornoe
 
Hvis du har en bil med sugemotor, er det vakumet i motoren som er koblet til bremsekraftforsterkeren som hjelper deg med å få en lettere bremsepedal. (Grovt fortalt) Når motoren ikke går har du ikke vakum på Bremskrforst og da vil du få en hard pedal. Men den skal gå litt inn, hvis ikke den gjør det, kan det være noe annen feil, uten å komme videre inn på det! Slik det høres ut er det helt normalt det du forteller :D