TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Senkesett pÃ¥ en t20

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt Celica
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt Celica
 #313664  av loft
 
Hei har en 97 celica jeg har lyst å sette senkesett på, noen erfaringer,forslag og pris?
Den må være såpass at jeg kan kjøre på norske veier der det er fartshumper. :)
 #313759  av karljent
 
Kjører Supersport 40*40mm senkefjærer på originale dempere, og det funker som bare pokker!:)
Fjærene er også TÜV godkjente, og ligger på rundt 2000kr..
 #314068  av Gt4WRC
 
Kan hende toyota har trd senkesett (godkjent!) på lager. Ville tatt en tlf og hørt. Mener det var 30mm da jeg sjekka sist for leeenge siden
 #314308  av loft
 
takk for gode svar!:) og angående senking. må jeg ta kontakt med biltilsynet for å få dette godkjent eller må jeg bare passe på å få montert/kjøpt godkjente senkesett?
 #314328  av karljent
 
Pass på at du kjøper et senkesett med TÜV Papirer ;) Disse er da testet og gokjent for montering på bilen..
Etter du har montert disse, så får du tatt en 4-hjulskontroll og alle måleverdier på understell.. Deretter drar du på biltilsynet og godkjenner senkinga, og får dette i vognkortet :)
Husk og ta med alle papirer opp til biltilsynet!
 #314359  av Gt4WRC
 
karljent skrev:Pass på at du kjøper et senkesett med TÜV Papirer ;)

stemmer! Pass på, noen useriøse selgere påstår at DOT godkjenning holder (amerikansk standard). Dette er ikke godkjent i norge, så
husk at det må være TÜV
 #314391  av loft
 
Tusen takk for igjen gode svar;) Da har jeg det jeg trenger å vite for øyeblikket!:)