TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • BC Racing Coilovers V1 Series til GT4??

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt Celica
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt Celica
 #339774  av Viking86
 
sendte han som hadde denne annonsen på finn en mail og sporte om det va TUV pappirer på de coiloversene til en st185 gt4, og fikk svar at det var det, noen som vet om dette e sant?? trodde ikke det gikk og få TUV godkjente coilovers på den bilen eg?
noen som har vært borti denne fyren før? eller vet om disse er noe bedre en d2 sine coilovers? for de e jo STEINHARD... eller om dette merket er noe i hele tatt?? her er linken til annonsen på finn;
http://www.finn.no/finn/bap/object?finnkode=19182568

mvh martin
 #339872  av James
 
KW sine coilovers til MR2 er skal være TUV-godkjente...men koster da deretter....
 #340241  av TurboFun
 
Viking86 skrev:kan BT IKKE godkjenne noe som er TUV godkjent?? vist de er TUV godkjente må d jo kunne gå ann og få d godkjent vel?
Ja BT kan faktisk nekte å godkjenne en TUV godkjenning. Har opplevd det selv for noen år tilbake.

BC coilovere er IKKE TUV godkjente selv om han på finn der sier så.
 #363925  av Shaggaway
 
Kom over denne siden: http://www.h-dev.co.uk/index.php?cPath= ... 0570afe3b8 som selger coilovers til de meste av Celicaer (ST182, ST185, AT200, ST202 og ST205). I alle beskrivelsene står det at coiloversene er TÜV godkjent. Jeg har skrevet email direkte til produsent (BC Racing) for å spørre om dette (i dag 21/7-10), venter på svar.

Men kan noen forklare hva som utgjør prisforskjellen mellom BC og Tein coiloversene ? Tein koster jo ca. 20000 kr mens BC koster ca. 7000 kr ! Blir nesten skeptisk til BC av den grunn.