Fordelene med en kompressor over en turbo er ikke vanskelig å se, spesielt i en bil som AW11.. 

makan...
bose skrev:Fordelene med en kompressor over en turbo er ikke vanskelig å se, spesielt i en bil som AW11..Jasså? Hvilke?
bose skrev:Man hadde jo seff klart å få mye hester ut av et 4AGTE bygg, men det hadde vært kvantietshester framfor kvalitetshester...Tror vel ikke akkurat på det du sier der gitt.
MRPETTER skrev:bose skrev:Man hadde jo seff klart å få mye hester ut av et 4AGTE bygg, men det hadde vært kvantietshester framfor kvalitetshester...Tror vel ikke akkurat på det du sier der gitt.
Skjønner heller ikke hvor du har det fra at det er lettere å dra en turbo enn en kompressor med en 1,6? vil vel heller tørre å påstå at det er motsatt
MRPETTER skrev:En liten motor har lavere eksostrykk enn en stor motor, med tanke på å spinne rundt en turbo...bose skrev:Man hadde jo seff klart å få mye hester ut av et 4AGTE bygg, men det hadde vært kvantietshester framfor kvalitetshester...Tror vel ikke akkurat på det du sier der gitt.
Skjønner heller ikke hvor du har det fra at det er lettere å dra en turbo enn en kompressor med en 1,6? vil vel heller tørre å påstå at det er motsatt