TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Lover og regler ved trimming av bil

  • Generell diskusjon / "off topic" emner, media, annonser pÃ¥ Finn.no, video fra YouTube osv
Generell diskusjon / "off topic" emner, media, annonser på Finn.no, video fra YouTube osv
 #373189  av loft
 
Hei, er det noen som har peiling på lover og regler når det gjelder effektøktning på motor i bil? Søkt litt på google men føler det blir mye synsing og folk som sier forskjellige ting.
 #373195  av 2r-e-rik
 
loft skrev:Hei, er det noen som har peiling på lover og regler når det gjelder effektøktning på motor i bil? Søkt litt på google men føler det blir mye synsing og folk som sier forskjellige ting.
det er veldig enkelt. statens vegvesen godkjenner kun endringer som bil produsenten står inne for.
senkesett og felger kan godkjennes med papirer ifra et uavhengi laboriatorium. (tüv, dekra osv.)
 #373198  av loft
 
Så det er greit hvis toyota blodtrimmer bila mi men hvis jeg gjør det er så er det fyfy ?
 #373200  av 2r-e-rik
 
loft skrev:Så det er greit hvis toyota blodtrimmer bila mi men hvis jeg gjør det er så er det fyfy ?
om toyota fremskaffer papirer på trimmingen å bilen ikke overstiger gitte utslippskrav så godkjenner statens vegvesen trimmingen.
 #373208  av inzane2012
 
står vel og en del om dette i kjøretøyforskriften, så er bare å søke opp den på google og lese gjennom, samt ta kontakt med biltilsynet og høre med di, og ta kontakt med f.eks toyota og høre med di hvilke papirer dem kan finne fram, men her er det kanskje lettest om du har ett godt forhold med ett lokalt toyota verksted, vil tro di vil vere mer behjelpelige med sånt enn om du ringer rett til toyota norge
 #373399  av bose
 
Egil Svendsen hos Toyota Norge er egentli rette mannen.. Men han er litt vanskelig å ha med å gjøre... :roll: